Ev / Avrupa / Finlandiya / Kireç fabrikaları / Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas

Kireç fabrikası, Finlandiya. Yaklaşık konum 65.75984, 24.1556.

Kireç fabrikasıFinlandiyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas — kireç fabrikası, Finlandiya. Belirtilen kapasitesi 166 642 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Finlandiya için kapasite sıralamasında 6 kireç fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 157 543 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 36 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %44 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

166 642t kireç
157 543t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#16CO₂ sıralaması — Finlandiya
0.95tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467378.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas için bildirilen kapasite 166 642 t kireç; bu değer Finlandiya içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (147 006 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 157 543 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

36 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
21 100konutun yıllık enerji tüketimi
2 600 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Finlandiya

Nordkalk Oyj Abp, Raahen Kalkinpolttamo: 180 440 t kireç180kNordkalk O…Nordkalk Oy Ab, Tytyrin Kalkkitehdas: 177 256 t kireç177kNordkalk O…Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas: 166 642 t kireç167kSma Minera…Nordkalk Oy Ab, Louhi: 127 370 t kireç127kNordkalk O…Nordkalk Oy Ab, Paraisten Kalkkitehdas Ja Satama: 126 662 t kireç127kNordkalk O…Nordkalk Oy Ab, Ihalaisen Kaivos: 108 264 t kireç108kNordkalk O…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas, kuzey yarımkürede 65.8°N enleminde, subarktik (boreal) bir iklim bölgesinde (Köppen Dfc) yer alır.

~0°Ctipik yıllık ortalama
~14°Ctipik sıcak mevsim
Subarktik (boreal): uzun soğuk kışlar ve kısa, serin yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
26.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
4 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Finlandiya için belirtilen kapasiteye göre 6 kireç fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 65.75984, 24.1556. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas ne tür bir tesistir?

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas — kireç fabrikası, Finlandiya. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas için 166 642 t kireç kapasite bildirir.

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 157 543 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Finlandiya'deki tesisler arasında #16 sırada yer alıyor.

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas nerede bulunur?

Sma Mineral Oy, Röyttän Kalkkitehdas, Finlandiya ülkesinde, yaklaşık 65.75984, 24.1556 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.