Ev / Asya / Tayland / Çimento fabrikaları / Siam Cement Thung Song Cement Plant

Siam Cement Thung Song Cement Plant

Çimento fabrikası, Tayland. Yaklaşık konum 8.10188, 99.67815.

Çimento fabrikasıTaylandCO₂ tahmini (modellenmiş)

Siam Cement Thung Song Cement Plant — çimento fabrikası, Tayland. Belirtilen kapasitesi 6 910 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Siam Cement (Thung Song) Co Ltd kayıtlıdır. Tayland için kapasite sıralamasında 15 çimento fabrikası arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 751 224 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 408 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %30 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

6 910 000t çimento
1 751 224t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#12CO₂ sıralaması — Tayland
0.25tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897829.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Siam Cement Thung Song Cement Plant için bildirilen kapasite 6 910 000 t çimento; bu değer Tayland içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (3 070 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 751 224 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

408 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
235 100konutun yıllık enerji tüketimi
29 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Tayland

TPI Polene Mittaphap Cement Plant: 13 500 000 t çimento13.5MTPI Polene…Siam City Thap Kwang 3 Cement Plant: 8 445 714 t çimento8.4MSiam City …Siam Cement Kaeng Khoi Cement Plant: 7 300 000 t çimento7.3MSiam Cemen…Siam Cement Thung Song Cement Plant: 6 910 000 t çimento6.9MSiam Cemen…Asia Cement Pukrang Cement Plant: 5 000 000 t çimento5.0MAsia Cemen…Siam City Thap Kwang 2 Cement Plant: 4 645 143 t çimento4.6MSiam City …Siam Cement Khao Wong Cement Plant: 3 840 000 t çimento3.8MSiam Cemen…Siam Cement Ta Luang Cement Plant: 3 070 000 t çimento3.1MSiam Cemen…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Siam Cement (Thung Song) Co Ltd.

Yerel iklim

Siam Cement Thung Song Cement Plant, kuzey yarımkürede 8.1°N enleminde, tropikal muson bir iklim bölgesinde (Köppen Am) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~28°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal muson: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
2.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
65 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Tayland için belirtilen kapasiteye göre 15 çimento fabrikası arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 8.10188, 99.67815. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Siam Cement Thung Song Cement Plant ne tür bir tesistir?

Siam Cement Thung Song Cement Plant — çimento fabrikası, Tayland. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Siam Cement Thung Song Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Siam Cement Thung Song Cement Plant için 6 910 000 t çimento kapasite bildirir.

Siam Cement Thung Song Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 751 224 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Tayland'deki tesisler arasında #12 sırada yer alıyor.

Siam Cement Thung Song Cement Plant nerede bulunur?

Siam Cement Thung Song Cement Plant, Tayland ülkesinde, yaklaşık 8.10188, 99.67815 konumunda.

Veri setinde Siam Cement Thung Song Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Siam Cement (Thung Song) Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.