Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 35.13805, 119.0697.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 4 057 377 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Shandong Iron & Steel Group Yongfeng Lingang Corp kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 70. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 5 810 582 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 1 400 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %54 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

4 057 377t çelik
5 810 582t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#97CO₂ sıralaması — Çin
1.43tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566753.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd için bildirilen kapasite 4 057 377 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının yaklaşık (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 5 810 582 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

1 400 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
779 900konutun yıllık enerji tüketimi
97 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Shandong Iron & Steel Group Yongfeng Lingang Corp.

Yerel iklim

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd, kuzey yarımkürede 35.1°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
45/100çevresel şiddet endeksi
26.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
46 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 70. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 35.13805, 119.0697. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd ne tür bir tesistir?

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd için 4 057 377 t çelik kapasite bildirir.

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 5 810 582 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #97 sırada yer alıyor.

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd nerede bulunur?

Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 35.13805, 119.0697 konumunda.

Veri setinde Shandong Iron and Steel Group Yongfeng Lingang Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Shandong Iron & Steel Group Yongfeng Lingang Corp'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.