Ev / Asya / Myanmar (Burma) / Çimento fabrikaları / Shan Yoma Cement Plant

Shan Yoma Cement Plant

Çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Yaklaşık konum 20.70303, 97.1422.

Çimento fabrikasıMyanmar (Burma)CO₂ tahmini (modellenmiş)

Shan Yoma Cement Plant — çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Belirtilen kapasitesi 613 200 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Shan Yoma Cement kayıtlıdır. Myanmar (Burma) için kapasite sıralamasında 13 çimento fabrikası arasında 7. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 264 825 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 61 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %19 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

613 200t çimento
264 825t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#9CO₂ sıralaması — Myanmar (Burma)
0.43tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42547325.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Shan Yoma Cement Plant için bildirilen kapasite 613 200 t çimento; bu değer Myanmar (Burma) içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (613 200 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 264 825 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

61 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
35 500konutun yıllık enerji tüketimi
4 400 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Myanmar (Burma)

Double Rhinos Kyaukse Cement Plant: 3 300 000 t çimento3.3MDouble Rhi…Myanmar Conch Cement (Alpha Cement) Cement Plant: 1 825 000 t çimento1.8MMyanmar Co…Mawlamyine Cement Mawlamyine Cement Plant: 1 825 000 t çimento1.8MMawlamyine…Shwe Taung Pyi Nyaung Cement Plant: 1 022 000 t çimento1.0MShwe Taung…Thayet Cement Plant: 912 500 t çimento913kThayet Cem…Max Cement Nay Pyi Taw Cement Plant: 750 000 t çimento750kMax Cement…Shan Yoma Cement Plant: 613 200 t çimento613kShan Yoma …Rhino Cement Myaing Ka Lay Cement Plant: 450 000 t çimento450kRhino Ceme…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Shan Yoma Cement.

Yerel iklim

Shan Yoma Cement Plant, kuzey yarımkürede 20.7°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
31/100çevresel şiddet endeksi
8.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
407 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Myanmar (Burma) için belirtilen kapasiteye göre 13 çimento fabrikası arasında 7. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 20.70303, 97.1422. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Shan Yoma Cement Plant ne tür bir tesistir?

Shan Yoma Cement Plant — çimento fabrikası, Myanmar (Burma). Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Shan Yoma Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Shan Yoma Cement Plant için 613 200 t çimento kapasite bildirir.

Shan Yoma Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 264 825 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Myanmar (Burma)'deki tesisler arasında #9 sırada yer alıyor.

Shan Yoma Cement Plant nerede bulunur?

Shan Yoma Cement Plant, Myanmar (Burma) ülkesinde, yaklaşık 20.70303, 97.1422 konumunda.

Veri setinde Shan Yoma Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Shan Yoma Cement'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.