Ev / Asya / İran / Çimento fabrikaları / Seyyedabad Cement Plant

Seyyedabad Cement Plant

Çimento fabrikası, İran. Yaklaşık konum 35.3744, 50.20836.

Çimento fabrikasıİranCO₂ tahmini (modellenmiş)

Seyyedabad Cement Plant — çimento fabrikası, İran. Belirtilen kapasitesi 3 157 895 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Saveh Cement Company PJSC kayıtlıdır. İran için kapasite sıralamasında 37 çimento fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 680 594 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 391 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %47 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 157 895t çimento
1 680 594t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#16CO₂ sıralaması — İran
0.53tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897230.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Seyyedabad Cement Plant için bildirilen kapasite 3 157 895 t çimento; bu değer İran içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 460 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 680 594 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

391 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
225 600konutun yıllık enerji tüketimi
28 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İran

Tehran Cement Plant: 5 208 333 t çimento5.2MTehran Cem…Diziche Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MDiziche Ce…Seyyedabad Cement Plant: 3 157 895 t çimento3.2MSeyyedabad…Abyek Cement Plant: 3 100 000 t çimento3.1MAbyek Ceme…Poli Kan Cement Plant: 3 060 000 t çimento3.1MPoli Kan C…Ghaen Cement Plant: 2 900 000 t çimento2.9MGhaen Ceme…Tonbak Cement Plant: 2 760 000 t çimento2.8MTonbak Cem…Qomishe-ye mirqāsem Cement Plant: 2 736 842 t çimento2.7MQomishe-ye…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Saveh Cement Company PJSC. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Seyyedabad Cement Plant, kuzey yarımkürede 35.4°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
27.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
160 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İran için belirtilen kapasiteye göre 37 çimento fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 35.3744, 50.20836. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Seyyedabad Cement Plant ne tür bir tesistir?

Seyyedabad Cement Plant — çimento fabrikası, İran. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Seyyedabad Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Seyyedabad Cement Plant için 3 157 895 t çimento kapasite bildirir.

Seyyedabad Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 680 594 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İran'deki tesisler arasında #16 sırada yer alıyor.

Seyyedabad Cement Plant nerede bulunur?

Seyyedabad Cement Plant, İran ülkesinde, yaklaşık 35.3744, 50.20836 konumunda.

Veri setinde Seyyedabad Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Saveh Cement Company PJSC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.