Ev / Asya / Endonezya / Çimento fabrikaları / Semen Tonasa Cement Plant

Semen Tonasa Cement Plant

Çimento fabrikası, Endonezya. Yaklaşık konum -4.78751, 119.61676.

Çimento fabrikasıEndonezyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Semen Tonasa Cement Plant — çimento fabrikası, Endonezya. Belirtilen kapasitesi 7 400 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak PT Semen Tonasa kayıtlıdır. Endonezya için kapasite sıralamasında 16 çimento fabrikası arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 795 567 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 884 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %42 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

7 400 000t çimento
3 795 567t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#5CO₂ sıralaması — Endonezya
0.51tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1896896.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Semen Tonasa Cement Plant için bildirilen kapasite 7 400 000 t çimento; bu değer Endonezya içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (4 200 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 795 567 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

884 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
509 500konutun yıllık enerji tüketimi
63 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Endonezya

Semen Gresik Tuban Cement Plant: 11 900 000 t çimento11.9MSemen Gres…Indocement Tunggal Prakarsa Citeureup Cement Plant: 11 900 000 t çimento11.9MIndocement…Semen Padang Cement Plant: 8 800 000 t çimento8.8MSemen Pada…Semen Tonasa Cement Plant: 7 400 000 t çimento7.4MSemen Tona…Solusi Bangun Indonesia Narogong Cement Plant: 6 060 000 t çimento6.1MSolusi Ban…Sinar Tambang Arthalestari Banyumas Cement Plant: 5 000 000 t çimento5.0MSinar Tamb…Conch Cement north Sulawesi Cement Plant: 4 400 000 t çimento4.4MConch Ceme…Semen Bosowa Maros Cement Plant: 4 300 000 t çimento4.3MSemen Boso…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: PT Semen Tonasa.

Yerel iklim

Semen Tonasa Cement Plant, güney yarımkürede 4.8°S enleminde, tropikal muson bir iklim bölgesinde (Köppen Am) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~28°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal muson: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
47/100çevresel şiddet endeksi
1.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
15 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Endonezya için belirtilen kapasiteye göre 16 çimento fabrikası arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar -4.78751, 119.61676. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Semen Tonasa Cement Plant ne tür bir tesistir?

Semen Tonasa Cement Plant — çimento fabrikası, Endonezya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Semen Tonasa Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Semen Tonasa Cement Plant için 7 400 000 t çimento kapasite bildirir.

Semen Tonasa Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 795 567 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Endonezya'deki tesisler arasında #5 sırada yer alıyor.

Semen Tonasa Cement Plant nerede bulunur?

Semen Tonasa Cement Plant, Endonezya ülkesinde, yaklaşık -4.78751, 119.61676 konumunda.

Veri setinde Semen Tonasa Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip PT Semen Tonasa'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.