Ev / Avrupa / Fransa / Çimento fabrikaları / Saint-Égrève Cement Plant

Saint-Égrève Cement Plant

Çimento fabrikası, Fransa. Yaklaşık konum 45.2307, 5.66923.

Çimento fabrikasıFransaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Saint-Égrève Cement Plant — çimento fabrikası, Fransa. Belirtilen kapasitesi 2 900 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Vicat SA kayıtlıdır. Fransa için kapasite sıralamasında 11 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 120 742 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 261 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %7 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 900 000t çimento
1 120 742t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#8CO₂ sıralaması — Fransa
0.39tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438454.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Saint-Égrève Cement Plant için bildirilen kapasite 2 900 000 t çimento; bu değer Fransa içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (700 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 120 742 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

261 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
150 400konutun yıllık enerji tüketimi
19 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Fransa

Saint-Égrève Cement Plant: 2 900 000 t çimento2.9MSaint-Égrè…Martres Tolosane Cement Plant: 2 100 000 t çimento2.1MMartres To…Airvault Cement Plant: 2 080 000 t çimento2.1MAirvault C…Viviers le Teil Cement Plant: 940 000 t çimento940kViviers le…Heming Cement Plant: 900 000 t çimento900kHeming Cem…Beaucaire Cement Plant: 700 000 t çimento700kBeaucaire …La Malle Cement Plant: 700 000 t çimento700kLa Malle C…Bussac Cement Plant: 550 000 t çimento550kBussac Cem…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Vicat SA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Saint-Égrève Cement Plant, kuzey yarımkürede 45.2°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
18.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
206 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Fransa için belirtilen kapasiteye göre 11 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 45.2307, 5.66923. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Saint-Égrève Cement Plant ne tür bir tesistir?

Saint-Égrève Cement Plant — çimento fabrikası, Fransa. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Saint-Égrève Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Saint-Égrève Cement Plant için 2 900 000 t çimento kapasite bildirir.

Saint-Égrève Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 120 742 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Fransa'deki tesisler arasında #8 sırada yer alıyor.

Saint-Égrève Cement Plant nerede bulunur?

Saint-Égrève Cement Plant, Fransa ülkesinde, yaklaşık 45.2307, 5.66923 konumunda.

Veri setinde Saint-Égrève Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Vicat SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.