Ev / Avrupa / Slovakya / Çimento fabrikaları / Rohoznik Cement Plant

Rohoznik Cement Plant

Çimento fabrikası, Slovakya. Yaklaşık konum 48.45837, 17.18934.

Çimento fabrikasıSlovakyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Rohoznik Cement Plant — çimento fabrikası, Slovakya. Belirtilen kapasitesi 1 540 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Danucem Slovensko AS kayıtlıdır. Slovakya için kapasite sıralamasında 2 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 859 677 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 200 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %54 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 540 000t çimento
859 677t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#3CO₂ sıralaması — Slovakya
0.56tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439131.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Rohoznik Cement Plant için bildirilen kapasite 1 540 000 t çimento; bu değer Slovakya içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 263 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 859 677 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

200 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
115 400konutun yıllık enerji tüketimi
14 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Slovakya

Rohoznik Cement Plant: 1 540 000 t çimento1.5MRohoznik C…Dvorniky Vcelare Cement Plant: 986 000 t çimento986kDvorniky V…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Danucem Slovensko AS. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Rohoznik Cement Plant, kuzey yarımkürede 48.5°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
20.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
423 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Slovakya için belirtilen kapasiteye göre 2 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 48.45837, 17.18934. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Rohoznik Cement Plant ne tür bir tesistir?

Rohoznik Cement Plant — çimento fabrikası, Slovakya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Rohoznik Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Rohoznik Cement Plant için 1 540 000 t çimento kapasite bildirir.

Rohoznik Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 859 677 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Slovakya'deki tesisler arasında #3 sırada yer alıyor.

Rohoznik Cement Plant nerede bulunur?

Rohoznik Cement Plant, Slovakya ülkesinde, yaklaşık 48.45837, 17.18934 konumunda.

Veri setinde Rohoznik Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Danucem Slovensko AS'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.