Ev / Asya / Filipinler / Çimento fabrikaları / Republic norzagaray Cement Plant

Republic norzagaray Cement Plant

Çimento fabrikası, Filipinler. Yaklaşık konum 14.85187, 121.09.

Çimento fabrikasıFilipinlerCO₂ tahmini (modellenmiş)

Republic norzagaray Cement Plant — çimento fabrikası, Filipinler. Belirtilen kapasitesi 850 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Republic Cement & Building Materials Inc kayıtlıdır. Filipinler için kapasite sıralamasında 9 çimento fabrikası arasında 9. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 263 321 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 61 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %14 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

850 000t çimento
263 321t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#18CO₂ sıralaması — Filipinler
0.31tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897648.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Republic norzagaray Cement Plant için bildirilen kapasite 850 000 t çimento; bu değer Filipinler içindeki çimento fabrikası medyanının altında (3 300 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 263 321 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

61 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
35 300konutun yıllık enerji tüketimi
4 400 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Filipinler

Eagle Bulacan Cement Plant: 7 700 000 t çimento7.7MEagle Bula…Apo Cement City of Naga Cement Plant: 3 800 000 t çimento3.8MApo Cement…Republic Teresa Cement Plant: 3 500 000 t çimento3.5MRepublic T…Solid Cement Antipolo Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MSolid Ceme…Holcim Philippines Bulacan Cement Plant: 3 300 000 t çimento3.3MHolcim Phi…Century Peak Pinamungajan Cement Plant: 2 803 200 t çimento2.8MCentury Pe…Holcim Philippines Lugait Cement Plant: 2 571 000 t çimento2.6MHolcim Phi…Holcim Philippines Davao Cement Plant: 2 270 000 t çimento2.3MHolcim Phi…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Republic Cement & Building Materials Inc. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Republic norzagaray Cement Plant, kuzey yarımkürede 14.9°N enleminde, tropikal yağmur ormanı bir iklim bölgesinde (Köppen Af) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal yağmur ormanı: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
47/100çevresel şiddet endeksi
3.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
47 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Filipinler için belirtilen kapasiteye göre 9 çimento fabrikası arasında 9. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 14.85187, 121.09. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Republic norzagaray Cement Plant ne tür bir tesistir?

Republic norzagaray Cement Plant — çimento fabrikası, Filipinler. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Republic norzagaray Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Republic norzagaray Cement Plant için 850 000 t çimento kapasite bildirir.

Republic norzagaray Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 263 321 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Filipinler'deki tesisler arasında #18 sırada yer alıyor.

Republic norzagaray Cement Plant nerede bulunur?

Republic norzagaray Cement Plant, Filipinler ülkesinde, yaklaşık 14.85187, 121.09 konumunda.

Veri setinde Republic norzagaray Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Republic Cement & Building Materials Inc'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.