Ev / Asya / İsrail / Çimento fabrikaları / Ramla Cement Plant

Ramla Cement Plant

Çimento fabrikası, İsrail. Yaklaşık konum 31.91647, 34.89376.

Çimento fabrikasıİsrailCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ramla Cement Plant — çimento fabrikası, İsrail. Belirtilen kapasitesi 4 600 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Nesher Israel Cement Enterprises Ltd kayıtlıdır. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 235 433 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 288 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %26 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

4 600 000t çimento
1 235 433t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#2CO₂ sıralaması — İsrail
0.27tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438752.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ramla Cement Plant için bildirilen kapasite 4 600 000 t çimento; bu değer İsrail içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (4 600 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 235 433 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

288 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
165 800konutun yıllık enerji tüketimi
21 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Nesher Israel Cement Enterprises Ltd.

Yerel iklim

Ramla Cement Plant, kuzey yarımkürede 31.9°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
14.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
39 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 31.91647, 34.89376. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ramla Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ramla Cement Plant — çimento fabrikası, İsrail. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ramla Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ramla Cement Plant için 4 600 000 t çimento kapasite bildirir.

Ramla Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 235 433 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İsrail'deki tesisler arasında #2 sırada yer alıyor.

Ramla Cement Plant nerede bulunur?

Ramla Cement Plant, İsrail ülkesinde, yaklaşık 31.91647, 34.89376 konumunda.

Veri setinde Ramla Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Nesher Israel Cement Enterprises Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.