Ev / Avrupa / İtalya / Çimento fabrikaları / Ragusa Cement Plant

Ragusa Cement Plant

Çimento fabrikası, İtalya. Yaklaşık konum 36.90434, 14.72817.

Çimento fabrikasıİtalyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ragusa Cement Plant — çimento fabrikası, İtalya. Belirtilen kapasitesi 1 140 845 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Colacem SpA kayıtlıdır. İtalya için kapasite sıralamasında 16 çimento fabrikası arasında 10. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 332 195 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 77 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %20 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 140 845t çimento
332 195t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#31CO₂ sıralaması — İtalya
0.29tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438769.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ragusa Cement Plant için bildirilen kapasite 1 140 845 t çimento; bu değer İtalya içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 276 761 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 332 195 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

77 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
44 600konutun yıllık enerji tüketimi
5 500 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İtalya

Sesto Campano Cement Plant: 1 971 831 t çimento2.0MSesto Camp…Augusta Cement Plant: 1 900 000 t çimento1.9MAugusta Ce…Guidonia Cement Plant: 1 900 000 t çimento1.9MGuidonia C…Colacem Gubbio Cement Plant: 1 690 141 t çimento1.7MColacem Gu…Begliano Cement Plant: 1 408 451 t çimento1.4MBegliano C…Matera Cement Plant: 1 320 000 t çimento1.3MMatera Cem…Rezzato-Mazzano Cement Plant: 1 300 000 t çimento1.3MRezzato-Ma…Vernasca Cement Plant: 1 300 000 t çimento1.3MVernasca C…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Colacem SpA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Ragusa Cement Plant, kuzey yarımkürede 36.9°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
15.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
17 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İtalya için belirtilen kapasiteye göre 16 çimento fabrikası arasında 10. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.90434, 14.72817. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ragusa Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ragusa Cement Plant — çimento fabrikası, İtalya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ragusa Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ragusa Cement Plant için 1 140 845 t çimento kapasite bildirir.

Ragusa Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 332 195 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İtalya'deki tesisler arasında #31 sırada yer alıyor.

Ragusa Cement Plant nerede bulunur?

Ragusa Cement Plant, İtalya ülkesinde, yaklaşık 36.90434, 14.72817 konumunda.

Veri setinde Ragusa Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Colacem SpA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.