Ev / Asya / Vietnam / Çimento fabrikaları / Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant

Çimento fabrikası, Vietnam. Yaklaşık konum 21.60132, 105.77243.

Çimento fabrikasıVietnamCO₂ tahmini (modellenmiş)

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Belirtilen kapasitesi 820 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak VVMI Quantrieu Cement JSC kayıtlıdır. Vietnam için kapasite sıralamasında 29 çimento fabrikası arasında 25. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 293 367 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 68 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

820 000t çimento
293 367t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#68CO₂ sıralaması — Vietnam
0.36tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439394.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant için bildirilen kapasite 820 000 t çimento; bu değer Vietnam içindeki çimento fabrikası medyanının altında (2 052 371 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 293 367 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

68 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
39 400konutun yıllık enerji tüketimi
4 900 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Vietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t çimento10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t çimento8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t çimento5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t çimento4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t çimento4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t çimento3.8MBim Son Ce…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: VVMI Quantrieu Cement JSC.

Yerel iklim

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant, kuzey yarımkürede 21.6°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
36/100çevresel şiddet endeksi
13.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
181 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Vietnam için belirtilen kapasiteye göre 29 çimento fabrikası arasında 25. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 21.60132, 105.77243. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant ne tür bir tesistir?

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant — çimento fabrikası, Vietnam. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant için 820 000 t çimento kapasite bildirir.

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 293 367 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Vietnam'deki tesisler arasında #68 sırada yer alıyor.

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant nerede bulunur?

Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant, Vietnam ülkesinde, yaklaşık 21.60132, 105.77243 konumunda.

Veri setinde Quan Trieu Cement An Khánh Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip VVMI Quantrieu Cement JSC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.