Ev / Asya / Çin / Alüminyum izabe tesisleri / Qinghai Xining aluminium plant

Qinghai Xining aluminium plant

Alüminyum izabe tesisi, Çin. Yaklaşık konum 36.72857, 101.74741.

Alüminyum izabe tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Qinghai Xining aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 675 000 t alümina/alüminyum. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Qinghai Xinheng Hydro Power Development Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 81 alüminyum izabe tesisi arasında 31. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 434 468 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 334 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

675 000t alümina/alüminyum
1 434 468t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#435CO₂ sıralaması — Çin
2.13tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-3672976.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Qinghai Xining aluminium plant için bildirilen kapasite 675 000 t alümina/alüminyum; bu değer Çin içindeki alüminyum izabe tesisi medyanının çok üstünde (450 000 t alümina/alüminyum). Alt sektör: alüminyum izabe tesisi. Bu alüminyum izabe tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 434 468 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

334 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
192 500konutun yıllık enerji tüketimi
24 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük alüminyum izabe tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

Baise Prefecture City: 24 364 530 t alümina/alüminyum24.4MBaise Pref…Zhengzhou Prefecture City: 8 897 160 t alümina/alüminyum8.9MZhengzhou …Sanmenxia Prefecture City: 6 843 969 t alümina/alüminyum6.8MSanmenxia …Xinzhou Prefecture City: 6 615 837 t alümina/alüminyum6.6MXinzhou Pr…Zouping, Shandong aluminium plant: 6 400 000 t alümina/alüminyum6.4MZouping, S…Zibo Prefecture City: 5 931 440 t alümina/alüminyum5.9MZibo Prefe…Luliang Prefecture City: 3 878 249 t alümina/alüminyum3.9MLuliang Pr…Guiyang Prefecture City: 3 650 117 t alümina/alüminyum3.7MGuiyang Pr…

Bildirilen kapasite (t alümina/alüminyum). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Qinghai Xinheng Hydro Power Development Co Ltd.

Yerel iklim

Qinghai Xining aluminium plant, kuzey yarımkürede 36.7°N enleminde, muson ılık yazlı karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dwb) yer alır.

~6°Ctipik yıllık ortalama
~21°Ctipik sıcak mevsim
Muson ılık yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
24.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
9999 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 81 alüminyum izabe tesisi arasında 31. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.72857, 101.74741. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Qinghai Xining aluminium plant ne tür bir tesistir?

Qinghai Xining aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Qinghai Xining aluminium plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Qinghai Xining aluminium plant için 675 000 t alümina/alüminyum kapasite bildirir.

Qinghai Xining aluminium plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 434 468 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #435 sırada yer alıyor.

Qinghai Xining aluminium plant nerede bulunur?

Qinghai Xining aluminium plant, Çin ülkesinde, yaklaşık 36.72857, 101.74741 konumunda.

Veri setinde Qinghai Xining aluminium plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Qinghai Xinheng Hydro Power Development Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.