Ev / Çekya / Çimento fabrikaları / Prachovice Cement Plant

Prachovice Cement Plant

Çimento fabrikası, Çekya. Yaklaşık konum 49.89543, 15.6392.

Çimento fabrikasıÇekyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Prachovice Cement Plant — çimento fabrikası, Çekya. Belirtilen kapasitesi 900 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak CEMEX Czech Republic sro kayıtlıdır. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 460 660 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 107 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %41 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

900 000t çimento
460 660t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#6CO₂ sıralaması — Çekya
0.51tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438305.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Prachovice Cement Plant için bildirilen kapasite 900 000 t çimento; bu değer Çekya içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (900 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 460 660 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

107 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
61 800konutun yıllık enerji tüketimi
7 700 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: CEMEX Czech Republic sro.

Yerel iklim

Prachovice Cement Plant, kuzey yarımkürede 49.9°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
18.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
494 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 49.89543, 15.6392. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Prachovice Cement Plant ne tür bir tesistir?

Prachovice Cement Plant — çimento fabrikası, Çekya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Prachovice Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Prachovice Cement Plant için 900 000 t çimento kapasite bildirir.

Prachovice Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 460 660 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çekya'deki tesisler arasında #6 sırada yer alıyor.

Prachovice Cement Plant nerede bulunur?

Prachovice Cement Plant, Çekya ülkesinde, yaklaşık 49.89543, 15.6392 konumunda.

Veri setinde Prachovice Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip CEMEX Czech Republic sro'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.