Ev / Asya / Laos / Çimento fabrikaları / Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant

Çimento fabrikası, Laos. Yaklaşık konum 20.88359, 101.78412.

Çimento fabrikasıLaosCO₂ tahmini (modellenmiş)

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant — çimento fabrikası, Laos. Belirtilen kapasitesi 1 650 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Oudomxay Jiangge Cement Sole Co Ltd kayıtlıdır. Laos için kapasite sıralamasında 3 çimento fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 677 240 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 157 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %13 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 650 000t çimento
677 240t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#4CO₂ sıralaması — Laos
0.41tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42547338.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant için bildirilen kapasite 1 650 000 t çimento; bu değer Laos içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 650 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 677 240 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

157 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
90 900konutun yıllık enerji tüketimi
11 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Laos

Lao Cement Ban Nadou Cement Plant: 1 900 000 t çimento1.9MLao Cement…Hongshi Hin Huep Cement Plant: 1 650 000 t çimento1.7MHongshi Hi…Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant: 1 650 000 t çimento1.7MOudomxay J…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Oudomxay Jiangge Cement Sole Co Ltd.

Yerel iklim

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant, kuzey yarımkürede 20.9°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
7.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
452 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Laos için belirtilen kapasiteye göre 3 çimento fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 20.88359, 101.78412. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant ne tür bir tesistir?

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant — çimento fabrikası, Laos. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant için 1 650 000 t çimento kapasite bildirir.

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 677 240 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Laos'deki tesisler arasında #4 sırada yer alıyor.

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant nerede bulunur?

Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant, Laos ülkesinde, yaklaşık 20.88359, 101.78412 konumunda.

Veri setinde Oudomxay Jiangge Namor Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Oudomxay Jiangge Cement Sole Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.