Ev / Asya / Hindistan / Çimento fabrikaları / Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant

Çimento fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 21.96815, 82.3497.

Çimento fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 1 890 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Nuvoco Vistas Corporation Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 88 çimento fabrikası arasında 57. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 685 264 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 159 700 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

1 890 000t çimento
685 264t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#186CO₂ sıralaması — Hindistan
0.36tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438580.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant için bildirilen kapasite 1 890 000 t çimento; bu değer Hindistan içindeki çimento fabrikası medyanının altında (2 750 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 685 264 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

159 700binek otomobilin bir yıllık emisyonu
92 000konutun yıllık enerji tüketimi
11 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t çimento8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t çimento8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t çimento6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t çimento6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t çimento6.6MPrism John…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Nuvoco Vistas Corporation Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant, kuzey yarımkürede 22.0°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
14.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
427 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 88 çimento fabrikası arasında 57. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 21.96815, 82.3497. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant ne tür bir tesistir?

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant için 1 890 000 t çimento kapasite bildirir.

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 685 264 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #186 sırada yer alıyor.

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant nerede bulunur?

Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 21.96815, 82.3497 konumunda.

Veri setinde Nuvoco Vistas Arasmeta Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Nuvoco Vistas Corporation Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.