Ev / Asya / Umman / Çimento fabrikaları / Muscat Cement Plant

Muscat Cement Plant

Çimento fabrikası, Umman. Yaklaşık konum 23.4849, 58.2819.

Çimento fabrikasıUmmanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Muscat Cement Plant — çimento fabrikası, Umman. Belirtilen kapasitesi 2 355 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Oman Cement Company SAOG kayıtlıdır. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 471 195 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 109 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %45 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 355 000t çimento
471 195t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#9CO₂ sıralaması — Umman
0.20tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897603.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Muscat Cement Plant için bildirilen kapasite 2 355 000 t çimento; bu değer Umman içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (2 355 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 471 195 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

109 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
63 200konutun yıllık enerji tüketimi
7 900 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Oman Cement Company SAOG.

Yerel iklim

Muscat Cement Plant, kuzey yarımkürede 23.5°N enleminde, sıcak çöl bir iklim bölgesinde (Köppen BWh) yer alır.

~24°Ctipik yıllık ortalama
~34°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak çöl: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
62/100çevresel şiddet endeksi
14.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
29 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 23.4849, 58.2819. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Muscat Cement Plant ne tür bir tesistir?

Muscat Cement Plant — çimento fabrikası, Umman. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Muscat Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Muscat Cement Plant için 2 355 000 t çimento kapasite bildirir.

Muscat Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 471 195 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Umman'deki tesisler arasında #9 sırada yer alıyor.

Muscat Cement Plant nerede bulunur?

Muscat Cement Plant, Umman ülkesinde, yaklaşık 23.4849, 58.2819 konumunda.

Veri setinde Muscat Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Oman Cement Company SAOG'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.