Ev / Asya / Hindistan / Alüminyum izabe tesisleri / Muri Alumina Plant

Muri Alumina Plant

Alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Yaklaşık konum 23.37999, 85.873.

Alüminyum izabe tesisiHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Muri Alumina Plant — alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 575 000 t alümina/alüminyum. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Hindalco Industries Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 20 alüminyum izabe tesisi arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 201 597 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 280 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

575 000t alümina/alüminyum
1 201 597t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#121CO₂ sıralaması — Hindistan
2.09tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-43765039.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Muri Alumina Plant için bildirilen kapasite 575 000 t alümina/alüminyum; bu değer Hindistan içindeki alüminyum izabe tesisi medyanının çok üstünde (322 806 t alümina/alüminyum). Alt sektör: alüminyum izabe tesisi. Bu alüminyum izabe tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 201 597 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

280 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
161 300konutun yıllık enerji tüketimi
20 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük alüminyum izabe tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

Lanjigarh Alumina Refinery: 3 175 150 t alümina/alüminyum3.2MLanjigarh …Damanjodi Alumina Refinery: 2 068 380 t alümina/alüminyum2.1MDamanjodi …Jharsuguda aluminium plant: 1 725 000 t alümina/alüminyum1.7MJharsuguda…Muri Alumina Plant: 575 000 t alümina/alüminyum575kMuri Alumi…Angul aluminium plant: 415 000 t alümina/alüminyum415kAngul alum…Renukoot aluminium plant: 410 000 t alümina/alüminyum410kRenukoot a…Korba aluminium plant: 410 000 t alümina/alüminyum410kKorba alum…Koraput District: 360 981 t alümina/alüminyum361kKoraput Di…

Bildirilen kapasite (t alümina/alüminyum). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Hindalco Industries Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Muri Alumina Plant, kuzey yarımkürede 23.4°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
14.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
264 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 20 alüminyum izabe tesisi arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 23.37999, 85.873. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Muri Alumina Plant ne tür bir tesistir?

Muri Alumina Plant — alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Muri Alumina Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Muri Alumina Plant için 575 000 t alümina/alüminyum kapasite bildirir.

Muri Alumina Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 201 597 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #121 sırada yer alıyor.

Muri Alumina Plant nerede bulunur?

Muri Alumina Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 23.37999, 85.873 konumunda.

Veri setinde Muri Alumina Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Hindalco Industries Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.