Ev / Avrupa / Ukrayna / Çelik fabrikaları / Metinvest Ilyich Iron and Steel Works

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works

Çelik fabrikası, Ukrayna. Yaklaşık konum 47.14028, 37.59434.

Çelik fabrikasıUkraynaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works — çelik fabrikası, Ukrayna. Belirtilen kapasitesi 4 299 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Mariupolskyi Metalurgiinyi Kombinat Imeni Illicha PRAT kayıtlıdır. Ukrayna için kapasite sıralamasında 8 çelik fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 776 867 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 414 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %55 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

4 299 000t çelik
1 776 867t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#7CO₂ sıralaması — Ukrayna
0.41tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1567290.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works için bildirilen kapasite 4 299 000 t çelik; bu değer Ukrayna içindeki çelik fabrikası medyanının çok üstünde (3 400 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 776 867 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

414 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
238 500konutun yıllık enerji tüketimi
30 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Ukrayna

ArcelorMittal Kryvyi Rih steel plant: 6 498 000 t çelik6.5MArcelorMit…Metinvest Ilyich Iron and Steel Works: 4 299 000 t çelik4.3MMetinvest …Metinvest Zaporizhstal steel plant: 4 102 000 t çelik4.1MMetinvest …Metallurgical Plant Kametstal: 3 500 000 t çelik3.5MMetallurgi…Yenakiieve Metallurgical Plant: 3 300 000 t çelik3.3MYenakiieve…Alchevsk Metallurgical Plant: 2 736 000 t çelik2.7MAlchevsk M…Interpipe Steel Plant: 1 320 000 t çelik1.3MInterpipe …DCH Dnipro Metallurgical Plant: 1 230 000 t çelik1.2MDCH Dnipro…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Mariupolskyi Metalurgiinyi Kombinat Imeni Illicha PRAT.

Yerel iklim

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works, kuzey yarımkürede 47.1°N enleminde, sıcak yazlı nemli karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dfa) yer alır.

~9°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı nemli karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
26.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
50 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Ukrayna için belirtilen kapasiteye göre 8 çelik fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 47.14028, 37.59434. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works ne tür bir tesistir?

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works — çelik fabrikası, Ukrayna. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Metinvest Ilyich Iron and Steel Works için 4 299 000 t çelik kapasite bildirir.

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 776 867 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Ukrayna'deki tesisler arasında #7 sırada yer alıyor.

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works nerede bulunur?

Metinvest Ilyich Iron and Steel Works, Ukrayna ülkesinde, yaklaşık 47.14028, 37.59434 konumunda.

Veri setinde Metinvest Ilyich Iron and Steel Works tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Mariupolskyi Metalurgiinyi Kombinat Imeni Illicha PRAT'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.