Ev / Avrupa / Romanya / Çimento fabrikaları / Medgidia Cement Plant

Medgidia Cement Plant

Çimento fabrikası, Romanya. Yaklaşık konum 44.242, 28.30633.

Çimento fabrikasıRomanyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Medgidia Cement Plant — çimento fabrikası, Romanya. Belirtilen kapasitesi 3 400 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak ROMCIM SA kayıtlıdır. Romanya için kapasite sıralamasında 5 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 758 870 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 176 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %38 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 400 000t çimento
758 870t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#6CO₂ sıralaması — Romanya
0.22tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439049.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Medgidia Cement Plant için bildirilen kapasite 3 400 000 t çimento; bu değer Romanya içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 900 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 758 870 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

176 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
101 900konutun yıllık enerji tüketimi
13 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Romanya

Medgidia Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MMedgidia C…Fieni Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MFieni Ceme…Chistag Cement Plant: 1 900 000 t çimento1.9MChistag Ce…Chiscadaga Cement Plant: 1 650 000 t çimento1.7MChiscadaga…Valea Mare Pravat Cement Plant: 900 000 t çimento900kValea Mare…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: ROMCIM SA. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Medgidia Cement Plant, kuzey yarımkürede 44.2°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
23.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
35 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Romanya için belirtilen kapasiteye göre 5 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 44.242, 28.30633. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Medgidia Cement Plant ne tür bir tesistir?

Medgidia Cement Plant — çimento fabrikası, Romanya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Medgidia Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Medgidia Cement Plant için 3 400 000 t çimento kapasite bildirir.

Medgidia Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 758 870 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Romanya'deki tesisler arasında #6 sırada yer alıyor.

Medgidia Cement Plant nerede bulunur?

Medgidia Cement Plant, Romanya ülkesinde, yaklaşık 44.242, 28.30633 konumunda.

Veri setinde Medgidia Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip ROMCIM SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.