Ev / Asya / Malezya / Petrol rafinerileri / Malaysian Refining Company Melaka II Refinery

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery

Rafineri, Malezya. Yaklaşık konum 2.2681, 102.13417.

RafineriMalezyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery — rafineri, Malezya. Belirtilen kapasitesi 170 000 varil/gün. Rafineriler ham petrolü enerji yoğun damıtma ve parçalama işlemleriyle ısıtır, bileşenlerine ayırır ve yakıt ile petrokimya hammaddelerine dönüştürür. Bu süreçler buhar üretimi ve ısı geri kazanımı açısından yüksek talepler doğurur. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Petroliam Nasional Bhd kayıtlıdır. Malezya için kapasite sıralamasında 5 rafineri arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 479 426 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 344 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

170 000varil/gün
1 479 426t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#9CO₂ sıralaması — Malezya
8.70tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-3144020.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery için bildirilen kapasite 170 000 varil/gün; bu değer Malezya içindeki rafineri medyanının çok üstünde (124 000 varil/gün). Alt sektör: rafineri. Bu rafineri türü için kullanılan mühendislik referansı 200–600°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Rafineriler ham petrolü enerji yoğun damıtma ve parçalama işlemleriyle ısıtır, bileşenlerine ayırır ve yakıt ile petrokimya hammaddelerine dönüştürür. Bu süreçler buhar üretimi ve ısı geri kazanımı açısından yüksek talepler doğurur.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 479 426 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

344 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
198 600konutun yıllık enerji tüketimi
25 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük petrol rafinerileri ile kapasite karşılaştırması — Malezya

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery: 170 000 varil/gün170kMalaysian …Hengyuan Refining Company Port Dickson Refinery: 156 000 varil/gün156kHengyuan R…Petronas Penapisan Terengganu Refinery: 124 000 varil/gün124kPetronas P…Petron Corp Port Dickson Refinery: 88 000 varil/gün88kPetron Cor…Vitol ATB Tanjung Bin Refinery: 32 000 varil/gün32kVitol ATB …

Bildirilen kapasite (varil/gün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Petroliam Nasional Bhd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery, kuzey yarımkürede 2.3°N enleminde, tropikal yağmur ormanı bir iklim bölgesinde (Köppen Af) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal yağmur ormanı: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha aşırı deniz/tropik bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı CX — Aşırı). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

CXISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
54/100çevresel şiddet endeksi
1.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
13 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Malezya için belirtilen kapasiteye göre 5 rafineri arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 2.2681, 102.13417. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery ne tür bir tesistir?

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery — rafineri, Malezya. Rafineriler ham petrolü enerji yoğun damıtma ve parçalama işlemleriyle ısıtır, bileşenlerine ayırır ve yakıt ile petrokimya hammaddelerine dönüştürür. Bu süreçler buhar üretimi ve ısı geri kazanımı açısından yüksek talepler doğurur.

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Malaysian Refining Company Melaka II Refinery için 170 000 varil/gün kapasite bildirir.

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 479 426 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Malezya'deki tesisler arasında #9 sırada yer alıyor.

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery nerede bulunur?

Malaysian Refining Company Melaka II Refinery, Malezya ülkesinde, yaklaşık 2.2681, 102.13417 konumunda.

Veri setinde Malaysian Refining Company Melaka II Refinery tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Petroliam Nasional Bhd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.