Ev / Asya / Malezya / Çimento fabrikaları / Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant

Çimento fabrikası, Malezya. Yaklaşık konum 4.78077, 100.82371.

Çimento fabrikasıMalezyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant — çimento fabrikası, Malezya. Belirtilen kapasitesi 3 400 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Malayan Cement Bhd kayıtlıdır. Malezya için kapasite sıralamasında 6 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 987 214 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 230 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %20 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 400 000t çimento
987 214t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#17CO₂ sıralaması — Malezya
0.29tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438947.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant için bildirilen kapasite 3 400 000 t çimento; bu değer Malezya içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (2 400 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 987 214 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

230 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
132 500konutun yıllık enerji tüketimi
16 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Malezya

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MMalayan Ce…Malayan Cement Langkawi Cement Plant: 3 300 000 t çimento3.3MMalayan Ce…Malayan Cement Rawang Cement Plant: 2 500 000 t çimento2.5MMalayan Ce…Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: 2 300 000 t çimento2.3MTasek Corp…Negeri Sembilan Cement Industries Bahau Cement Plant: 1 580 000 t çimento1.6MNegeri Sem…Aalborg Portland Malaysia Ipoh Cement Plant: 380 000 t çimento380kAalborg Po…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Malayan Cement Bhd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant, kuzey yarımkürede 4.8°N enleminde, tropikal yağmur ormanı bir iklim bölgesinde (Köppen Af) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal yağmur ormanı: yıl boyunca sıcak ve nemli, mevsimsel değişimi az

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
1.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
59 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Malezya için belirtilen kapasiteye göre 6 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 4.78077, 100.82371. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant ne tür bir tesistir?

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant — çimento fabrikası, Malezya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant için 3 400 000 t çimento kapasite bildirir.

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 987 214 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Malezya'deki tesisler arasında #17 sırada yer alıyor.

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant nerede bulunur?

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant, Malezya ülkesinde, yaklaşık 4.78077, 100.82371 konumunda.

Veri setinde Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Malayan Cement Bhd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.