Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 34.60874, 119.44822.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 621 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 157. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 932 512 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 217 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %62 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

621 000t çelik
932 512t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#612CO₂ sıralaması — Çin
1.50tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566599.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd için bildirilen kapasite 621 000 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 932 512 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

217 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
125 200konutun yıllık enerji tüketimi
16 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd.

Yerel iklim

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd, kuzey yarımkürede 34.6°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
45/100çevresel şiddet endeksi
25.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
24 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 157. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 34.60874, 119.44822. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd ne tür bir tesistir?

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd için 621 000 t çelik kapasite bildirir.

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 932 512 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #612 sırada yer alıyor.

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd nerede bulunur?

Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 34.60874, 119.44822 konumunda.

Veri setinde Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Lianyungang Huale Alloy Group Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.