Ev / Asya / Çin / Alüminyum izabe tesisleri / Lanzhou, Gansu aluminium plant

Lanzhou, Gansu aluminium plant

Alüminyum izabe tesisi, Çin. Yaklaşık konum 36.15342, 103.32667.

Alüminyum izabe tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Lanzhou, Gansu aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 430 000 t alümina/alüminyum. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Lanzhou Aluminum Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 81 alüminyum izabe tesisi arasında 44. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 913 809 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 213 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

430 000t alümina/alüminyum
913 809t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#623CO₂ sıralaması — Çin
2.13tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-3673003.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Lanzhou, Gansu aluminium plant için bildirilen kapasite 430 000 t alümina/alüminyum; bu değer Çin içindeki alüminyum izabe tesisi medyanının yaklaşık (450 000 t alümina/alüminyum). Alt sektör: alüminyum izabe tesisi. Bu alüminyum izabe tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 913 809 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

213 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
122 700konutun yıllık enerji tüketimi
15 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük alüminyum izabe tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

Baise Prefecture City: 24 364 530 t alümina/alüminyum24.4MBaise Pref…Zhengzhou Prefecture City: 8 897 160 t alümina/alüminyum8.9MZhengzhou …Sanmenxia Prefecture City: 6 843 969 t alümina/alüminyum6.8MSanmenxia …Xinzhou Prefecture City: 6 615 837 t alümina/alüminyum6.6MXinzhou Pr…Zouping, Shandong aluminium plant: 6 400 000 t alümina/alüminyum6.4MZouping, S…Zibo Prefecture City: 5 931 440 t alümina/alüminyum5.9MZibo Prefe…Luliang Prefecture City: 3 878 249 t alümina/alüminyum3.9MLuliang Pr…Guiyang Prefecture City: 3 650 117 t alümina/alüminyum3.7MGuiyang Pr…

Bildirilen kapasite (t alümina/alüminyum). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Lanzhou Aluminum Co Ltd.

Yerel iklim

Lanzhou, Gansu aluminium plant, kuzey yarımkürede 36.2°N enleminde, soğuk yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSk) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk yarı kurak bozkır: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
39/100çevresel şiddet endeksi
26.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
9999 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 81 alüminyum izabe tesisi arasında 44. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.15342, 103.32667. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Lanzhou, Gansu aluminium plant ne tür bir tesistir?

Lanzhou, Gansu aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Lanzhou, Gansu aluminium plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Lanzhou, Gansu aluminium plant için 430 000 t alümina/alüminyum kapasite bildirir.

Lanzhou, Gansu aluminium plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 913 809 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #623 sırada yer alıyor.

Lanzhou, Gansu aluminium plant nerede bulunur?

Lanzhou, Gansu aluminium plant, Çin ülkesinde, yaklaşık 36.15342, 103.32667 konumunda.

Veri setinde Lanzhou, Gansu aluminium plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Lanzhou Aluminum Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.