Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 32.13907, 119.55427.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 1 576 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Jiangsu HONGTAI Metals Ware Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 131. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 312 466 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 72 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %79 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 576 000t çelik
312 466t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1189CO₂ sıralaması — Çin
0.20tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566736.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd için bildirilen kapasite 1 576 000 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 312 466 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

72 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
41 900konutun yıllık enerji tüketimi
5 200 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Jiangsu HONGTAI Metals Ware Co Ltd.

Yerel iklim

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd, kuzey yarımkürede 32.1°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
43/100çevresel şiddet endeksi
25.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
131 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 131. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 32.13907, 119.55427. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd ne tür bir tesistir?

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd için 1 576 000 t çelik kapasite bildirir.

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 312 466 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1189 sırada yer alıyor.

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd nerede bulunur?

Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 32.13907, 119.55427 konumunda.

Veri setinde Jiangsu Hongtai Iron and Steel Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Jiangsu HONGTAI Metals Ware Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.