Ev / Avrupa / Ukrayna / Çimento fabrikaları / Ivano-Frankivskcement Cement Plant

Ivano-Frankivskcement Cement Plant

Çimento fabrikası, Ukrayna. Yaklaşık konum 48.97619, 24.70976.

Çimento fabrikasıUkraynaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ivano-Frankivskcement Cement Plant — çimento fabrikası, Ukrayna. Belirtilen kapasitesi 3 600 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Ivano-Frankivskcement PJSC kayıtlıdır. Ukrayna için kapasite sıralamasında 6 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 097 321 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 255 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %16 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 600 000t çimento
1 097 321t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#8CO₂ sıralaması — Ukrayna
0.30tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897946.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ivano-Frankivskcement Cement Plant için bildirilen kapasite 3 600 000 t çimento; bu değer Ukrayna içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 658 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 097 321 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

255 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
147 300konutun yıllık enerji tüketimi
18 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Ukrayna

Ivano-Frankivskcement Cement Plant: 3 600 000 t çimento3.6MIvano-Fran…Dyckerhoff Volyn-Cement Plant: 2 160 000 t çimento2.2MDyckerhoff…Podilskyi Cement Plant: 2 050 000 t çimento2.1MPodilskyi …Dyckerhoff Yugcement Cement Plant: 1 266 000 t çimento1.3MDyckerhoff…Kamyansky Cement Plant: 650 000 t çimento650kKamyansky …Bakhchisarai Stroyindustria Cement Plant: 360 000 t çimento360kBakhchisar…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Ivano-Frankivskcement PJSC.

Yerel iklim

Ivano-Frankivskcement Cement Plant, kuzey yarımkürede 49.0°N enleminde, ılık yazlı nemli karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dfb) yer alır.

~6°Ctipik yıllık ortalama
~19°Ctipik sıcak mevsim
Ilık yazlı nemli karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
21.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
609 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Ukrayna için belirtilen kapasiteye göre 6 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 48.97619, 24.70976. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ivano-Frankivskcement Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ivano-Frankivskcement Cement Plant — çimento fabrikası, Ukrayna. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ivano-Frankivskcement Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ivano-Frankivskcement Cement Plant için 3 600 000 t çimento kapasite bildirir.

Ivano-Frankivskcement Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 097 321 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Ukrayna'deki tesisler arasında #8 sırada yer alıyor.

Ivano-Frankivskcement Cement Plant nerede bulunur?

Ivano-Frankivskcement Cement Plant, Ukrayna ülkesinde, yaklaşık 48.97619, 24.70976 konumunda.

Veri setinde Ivano-Frankivskcement Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Ivano-Frankivskcement PJSC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.