Ev / Asya / Çin / Alüminyum izabe tesisleri / Honglu Aluminium aluminium plant

Honglu Aluminium aluminium plant

Alüminyum izabe tesisi, Çin. Yaklaşık konum 31.81647, 117.21536.

Alüminyum izabe tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Honglu Aluminium aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 150 000 t alümina/alüminyum. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Honglu Aluminium Co kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 81 alüminyum izabe tesisi arasında 71. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 273 978 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 63 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %13 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

150 000t alümina/alüminyum
273 978t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1222CO₂ sıralaması — Çin
1.83tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-43765160.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Honglu Aluminium aluminium plant için bildirilen kapasite 150 000 t alümina/alüminyum; bu değer Çin içindeki alüminyum izabe tesisi medyanının altında (450 000 t alümina/alüminyum). Alt sektör: alüminyum izabe tesisi. Bu alüminyum izabe tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 273 978 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

63 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
36 800konutun yıllık enerji tüketimi
4 600 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük alüminyum izabe tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

Baise Prefecture City: 24 364 530 t alümina/alüminyum24.4MBaise Pref…Zhengzhou Prefecture City: 8 897 160 t alümina/alüminyum8.9MZhengzhou …Sanmenxia Prefecture City: 6 843 969 t alümina/alüminyum6.8MSanmenxia …Xinzhou Prefecture City: 6 615 837 t alümina/alüminyum6.6MXinzhou Pr…Zouping, Shandong aluminium plant: 6 400 000 t alümina/alüminyum6.4MZouping, S…Zibo Prefecture City: 5 931 440 t alümina/alüminyum5.9MZibo Prefe…Luliang Prefecture City: 3 878 249 t alümina/alüminyum3.9MLuliang Pr…Guiyang Prefecture City: 3 650 117 t alümina/alüminyum3.7MGuiyang Pr…

Bildirilen kapasite (t alümina/alüminyum). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Honglu Aluminium Co.

Yerel iklim

Honglu Aluminium aluminium plant, kuzey yarımkürede 31.8°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
24.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
348 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 81 alüminyum izabe tesisi arasında 71. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 31.81647, 117.21536. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Honglu Aluminium aluminium plant ne tür bir tesistir?

Honglu Aluminium aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Çin. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Honglu Aluminium aluminium plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Honglu Aluminium aluminium plant için 150 000 t alümina/alüminyum kapasite bildirir.

Honglu Aluminium aluminium plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 273 978 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1222 sırada yer alıyor.

Honglu Aluminium aluminium plant nerede bulunur?

Honglu Aluminium aluminium plant, Çin ülkesinde, yaklaşık 31.81647, 117.21536 konumunda.

Veri setinde Honglu Aluminium aluminium plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Honglu Aluminium Co'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.