Ev / Afrika / Mısır / Çimento fabrikaları / Helwan Cement Plant

Helwan Cement Plant

Çimento fabrikası, Mısır. Yaklaşık konum 29.82243, 31.30881.

Çimento fabrikasıMısırCO₂ tahmini (modellenmiş)

Helwan Cement Plant — çimento fabrikası, Mısır. Belirtilen kapasitesi 8 000 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Helwan Cement Company SAE kayıtlıdır. Mısır için kapasite sıralamasında 15 çimento fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 750 387 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 408 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %40 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

8 000 000t çimento
1 750 387t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#11CO₂ sıralaması — Mısır
0.22tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32438370.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Helwan Cement Plant için bildirilen kapasite 8 000 000 t çimento; bu değer Mısır içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (4 000 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 750 387 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

408 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
235 000konutun yıllık enerji tüketimi
29 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Mısır

National Cement New Beni Suef Cement Plant: 12 000 000 t çimento12.0MNational C…Lafarge Attaka Cement Plant: 10 200 000 t çimento10.2MLafarge At…Helwan Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MHelwan Cem…National Cement El Hassana Cement Plant: 7 000 000 t çimento7.0MNational C…Assiuit Cement Asyut Plant: 5 700 000 t çimento5.7MAssiuit Ce…Arabian Cement Attaka Plant: 5 000 000 t çimento5.0MArabian Ce…Borg El Arab Cement Plant: 4 800 000 t çimento4.8MBorg El Ar…Tura Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MTura Cemen…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Helwan Cement Company SAE.

Yerel iklim

Helwan Cement Plant, kuzey yarımkürede 29.8°N enleminde, sıcak çöl bir iklim bölgesinde (Köppen BWh) yer alır.

~24°Ctipik yıllık ortalama
~34°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak çöl: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
15.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
164 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Mısır için belirtilen kapasiteye göre 15 çimento fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 29.82243, 31.30881. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Helwan Cement Plant ne tür bir tesistir?

Helwan Cement Plant — çimento fabrikası, Mısır. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Helwan Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Helwan Cement Plant için 8 000 000 t çimento kapasite bildirir.

Helwan Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 750 387 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Mısır'deki tesisler arasında #11 sırada yer alıyor.

Helwan Cement Plant nerede bulunur?

Helwan Cement Plant, Mısır ülkesinde, yaklaşık 29.82243, 31.30881 konumunda.

Veri setinde Helwan Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Helwan Cement Company SAE'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.