Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 36.68552, 113.83784.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 3 294 557 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Hanshan Iron and Steel Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 87. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 3 122 962 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 728 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

3 294 557t çelik
3 122 962t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#222CO₂ sıralaması — Çin
0.95tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566697.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd için bildirilen kapasite 3 294 557 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının yaklaşık (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 3 122 962 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

728 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
419 200konutun yıllık enerji tüketimi
52 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Hanshan Iron and Steel Co Ltd.

Yerel iklim

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd, kuzey yarımkürede 36.7°N enleminde, muson sıcak yazlı karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dwa) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~25°Ctipik sıcak mevsim
Muson sıcak yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
28.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
413 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 87. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.68552, 113.83784. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd ne tür bir tesistir?

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd için 3 294 557 t çelik kapasite bildirir.

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 3 122 962 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #222 sırada yer alıyor.

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd nerede bulunur?

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 36.68552, 113.83784 konumunda.

Veri setinde Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Hanshan Iron and Steel Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.