Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 31.50118, 114.00689.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 869 000 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Guangshui Huaxin Smelt Industry Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 150. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 190 831 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 44 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %76 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

869 000t çelik
190 831t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1310CO₂ sıralaması — Çin
0.22tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32440498.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd için bildirilen kapasite 869 000 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 190 831 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

44 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
25 600konutun yıllık enerji tüketimi
3 200 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Guangshui Huaxin Smelt Industry Co Ltd.

Yerel iklim

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd, kuzey yarımkürede 31.5°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
24.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
607 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 150. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 31.50118, 114.00689. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd ne tür bir tesistir?

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd için 869 000 t çelik kapasite bildirir.

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 190 831 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1310 sırada yer alıyor.

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd nerede bulunur?

Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 31.50118, 114.00689 konumunda.

Veri setinde Guangshui Huaxin Metallurgical Industry Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Guangshui Huaxin Smelt Industry Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.