Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 22.90761, 112.22495.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 1 803 279 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 126. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 361 419 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 84 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %78 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 803 279t çelik
361 419t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1126CO₂ sıralaması — Çin
0.20tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42741789.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd için bildirilen kapasite 1 803 279 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 361 419 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

84 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
48 500konutun yıllık enerji tüketimi
6 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd, kuzey yarımkürede 22.9°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
15.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
128 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 126. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 22.90761, 112.22495. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd ne tür bir tesistir?

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd için 1 803 279 t çelik kapasite bildirir.

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 361 419 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #1126 sırada yer alıyor.

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd nerede bulunur?

Guangdong Nanfang Donghai Iron and Steel Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 22.90761, 112.22495 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.