Ev / Asya / Nepal / Çimento fabrikaları / Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant

Çimento fabrikası, Nepal. Yaklaşık konum 27.99612, 82.50883.

Çimento fabrikasıNepalCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant — çimento fabrikası, Nepal. Belirtilen kapasitesi 1 250 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Ghorahi Cement Industry Ltd kayıtlıdır. Nepal için kapasite sıralamasında 21 çimento fabrikası arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 382 164 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 89 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %16 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 250 000t çimento
382 164t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#10CO₂ sıralaması — Nepal
0.31tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897587.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant için bildirilen kapasite 1 250 000 t çimento; bu değer Nepal içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (292 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 382 164 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

89 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
51 300konutun yıllık enerji tüketimi
6 400 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Nepal

Hongshi Shivam Cement Sardi Bagaicha Cement Plant: 2 300 000 t çimento2.3MHongshi Sh…Samrat Dang Cement Plant: 1 314 000 t çimento1.3MSamrat Dan…Shaurya Cement Lahan Siraha Cement Plant: 1 277 500 t çimento1.3MShaurya Ce…Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant: 1 250 000 t çimento1.2MGhorahi Ce…Sarbottam Cement Sunwal Cement Plant: 1 095 000 t çimento1.1MSarbottam …Riddhi Siddhi Ratomate Cement Plant: 1 007 400 t çimento1.0MRiddhi Sid…Sonapur Cement Bijauri Cement Plant: 839 500 t çimento840kSonapur Ce…Palpa Cement Sunwal Cement Plant: 803 000 t çimento803kPalpa Ceme…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Ghorahi Cement Industry Ltd.

Yerel iklim

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant, kuzey yarımkürede 28.0°N enleminde, nemli subtropikal (kurak kış) bir iklim bölgesinde (Köppen Cwa) yer alır.

~19°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal (kurak kış): sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
16.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
872 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Nepal için belirtilen kapasiteye göre 21 çimento fabrikası arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 27.99612, 82.50883. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant — çimento fabrikası, Nepal. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant için 1 250 000 t çimento kapasite bildirir.

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 382 164 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Nepal'deki tesisler arasında #10 sırada yer alıyor.

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant nerede bulunur?

Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant, Nepal ülkesinde, yaklaşık 27.99612, 82.50883 konumunda.

Veri setinde Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Ghorahi Cement Industry Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.