Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 26.4835, 119.66965.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 2 028 415 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Fujian Luoyuan Minguang Iron & Steel Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 119. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 872 201 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 669 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %53 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 028 415t çelik
2 872 201t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#243CO₂ sıralaması — Çin
1.42tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566491.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd için bildirilen kapasite 2 028 415 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının altında (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 872 201 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

669 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
385 500konutun yıllık enerji tüketimi
48 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Fujian Luoyuan Minguang Iron & Steel Co Ltd.

Yerel iklim

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd, kuzey yarımkürede 26.5°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz tuzlarının neden olduğu korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
49/100çevresel şiddet endeksi
18.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
27 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 119. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 26.4835, 119.66965. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd ne tür bir tesistir?

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd için 2 028 415 t çelik kapasite bildirir.

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 872 201 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #243 sırada yer alıyor.

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd nerede bulunur?

Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd, Çin ülkesinde, yaklaşık 26.4835, 119.66965 konumunda.

Veri setinde Fujian Luoyuan Minguang Iron and Steel Co Ltd tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Fujian Luoyuan Minguang Iron & Steel Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.