Ev / Asya / İran / Çimento fabrikaları / Far-Ashian Cement Plant

Far-Ashian Cement Plant

Çimento fabrikası, İran. Yaklaşık konum 36.7192, 56.84842.

Çimento fabrikasıİranCO₂ tahmini (modellenmiş)

Far-Ashian Cement Plant — çimento fabrikası, İran. Belirtilen kapasitesi 1 460 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Jovein Cement PLC kayıtlıdır. İran için kapasite sıralamasında 37 çimento fabrikası arasında 18. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 461 609 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 107 600 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %13 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 460 000t çimento
461 609t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#83CO₂ sıralaması — İran
0.32tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1897207.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Far-Ashian Cement Plant için bildirilen kapasite 1 460 000 t çimento; bu değer İran içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (1 460 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 461 609 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

107 600binek otomobilin bir yıllık emisyonu
62 000konutun yıllık enerji tüketimi
7 700 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İran

Tehran Cement Plant: 5 208 333 t çimento5.2MTehran Cem…Diziche Cement Plant: 4 000 000 t çimento4.0MDiziche Ce…Seyyedabad Cement Plant: 3 157 895 t çimento3.2MSeyyedabad…Abyek Cement Plant: 3 100 000 t çimento3.1MAbyek Ceme…Poli Kan Cement Plant: 3 060 000 t çimento3.1MPoli Kan C…Ghaen Cement Plant: 2 900 000 t çimento2.9MGhaen Ceme…Tonbak Cement Plant: 2 760 000 t çimento2.8MTonbak Cem…Qomishe-ye mirqāsem Cement Plant: 2 736 842 t çimento2.7MQomishe-ye…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Jovein Cement PLC.

Yerel iklim

Far-Ashian Cement Plant, kuzey yarımkürede 36.7°N enleminde, soğuk yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSk) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk yarı kurak bozkır: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İran için belirtilen kapasiteye göre 37 çimento fabrikası arasında 18. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.7192, 56.84842. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Far-Ashian Cement Plant ne tür bir tesistir?

Far-Ashian Cement Plant — çimento fabrikası, İran. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Far-Ashian Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Far-Ashian Cement Plant için 1 460 000 t çimento kapasite bildirir.

Far-Ashian Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 461 609 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İran'deki tesisler arasında #83 sırada yer alıyor.

Far-Ashian Cement Plant nerede bulunur?

Far-Ashian Cement Plant, İran ülkesinde, yaklaşık 36.7192, 56.84842 konumunda.

Veri setinde Far-Ashian Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Jovein Cement PLC'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.