Ev / Avrupa / İsviçre / Çimento fabrikaları / Eclepens Cement Plant

Eclepens Cement Plant

Çimento fabrikası, İsviçre. Yaklaşık konum 46.65529, 6.5456.

Çimento fabrikasıİsviçreCO₂ tahmini (modellenmiş)

Eclepens Cement Plant — çimento fabrikası, İsviçre. Belirtilen kapasitesi 700 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Holcim (Schweiz) AG kayıtlıdır. İsviçre için kapasite sıralamasında 3 çimento fabrikası arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 287 105 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 66 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %13 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

700 000t çimento
287 105t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#3CO₂ sıralaması — İsviçre
0.41tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1895359.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Eclepens Cement Plant için bildirilen kapasite 700 000 t çimento; bu değer İsviçre içindeki çimento fabrikası medyanının altında (900 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 287 105 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

66 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
38 500konutun yıllık enerji tüketimi
4 800 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İsviçre

Wurenlingen Cement Plant: 900 000 t çimento900kWurenlinge…Pery La Heutte Cement Plant: 900 000 t çimento900kPery La He…Eclepens Cement Plant: 700 000 t çimento700kEclepens C…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Holcim (Schweiz) AG. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Eclepens Cement Plant, kuzey yarımkürede 46.7°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
17.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
317 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İsviçre için belirtilen kapasiteye göre 3 çimento fabrikası arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 46.65529, 6.5456. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Eclepens Cement Plant ne tür bir tesistir?

Eclepens Cement Plant — çimento fabrikası, İsviçre. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Eclepens Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Eclepens Cement Plant için 700 000 t çimento kapasite bildirir.

Eclepens Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 287 105 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İsviçre'deki tesisler arasında #3 sırada yer alıyor.

Eclepens Cement Plant nerede bulunur?

Eclepens Cement Plant, İsviçre ülkesinde, yaklaşık 46.65529, 6.5456 konumunda.

Veri setinde Eclepens Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Holcim (Schweiz) AG'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.