Ev / Avrupa / İspanya / Kireç fabrikaları / Dolomias De Aragon, S.L.

Dolomias De Aragon, S.L.

Kireç fabrikası, İspanya. Yaklaşık konum 41.47904, -1.56847.

Kireç fabrikasıİspanyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Dolomias De Aragon, S.L. — kireç fabrikası, İspanya. Belirtilen kapasitesi 1 542 215 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. İspanya için kapasite sıralamasında 3 kireç fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 641 452 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 149 500 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %37 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 542 215t kireç
641 452t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#21CO₂ sıralaması — İspanya
0.42tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467392.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Dolomias De Aragon, S.L. için bildirilen kapasite 1 542 215 t kireç; bu değer İspanya içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (1 400 625 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 641 452 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

149 500binek otomobilin bir yıllık emisyonu
86 100konutun yıllık enerji tüketimi
11 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İspanya

Dolomias De Aragon, S.L.: 1 542 215 t kireç1.5MDolomias D…Tudela Veguin - Fábrica De Cales Y Cementos De Tudela Veguín: 1 400 625 t kireç1.4MTudela Veg…Cales De Pachs: 264 132 t kireç264kCales De P…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Dolomias De Aragon, S.L., kuzey yarımkürede 41.5°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
29/100çevresel şiddet endeksi
17.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
197 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İspanya için belirtilen kapasiteye göre 3 kireç fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 41.47904, -1.56847. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Dolomias De Aragon, S.L. ne tür bir tesistir?

Dolomias De Aragon, S.L. — kireç fabrikası, İspanya. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Dolomias De Aragon, S.L. için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Dolomias De Aragon, S.L. için 1 542 215 t kireç kapasite bildirir.

Dolomias De Aragon, S.L. ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 641 452 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İspanya'deki tesisler arasında #21 sırada yer alıyor.

Dolomias De Aragon, S.L. nerede bulunur?

Dolomias De Aragon, S.L., İspanya ülkesinde, yaklaşık 41.47904, -1.56847 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.