Ev / Avrupa / Fransa / Kireç fabrikaları / Cimalux S.A.

Cimalux S.A.

Kireç fabrikası, Fransa. Yaklaşık konum 49.45301, 6.01293.

Kireç fabrikasıFransaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Cimalux S.A. — kireç fabrikası, Fransa. Belirtilen kapasitesi 1 024 074 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Fransa için kapasite sıralamasında 9 kireç fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 548 882 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 127 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %19 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 024 074t kireç
548 882t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#19CO₂ sıralaması — Fransa
0.54tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467599.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Cimalux S.A. için bildirilen kapasite 1 024 074 t kireç; bu değer Fransa içindeki kireç fabrikası medyanının çok üstünde (526 987 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 548 882 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

127 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
73 700konutun yıllık enerji tüketimi
9 100 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Fransa

Chaux Et Dolomies Du Boulonnais: 1 194 131 t kireç1.2MChaux Et D…Cimalux S.A.: 1 024 074 t kireç1.0MCimalux S.…Fours À Chaux De Sorcy: 637 243 t kireç637kFours À Ch…Carrières Et Fours À Chaux De Dugny: 530 725 t kireç531kCarrières …Lhoist France Ouest: 526 987 t kireç527kLhoist Fra…Chaux De Provence Sacam: 353 194 t kireç353kChaux De P…Lhoist France Ouest Usine Des Gaillards: 345 719 t kireç346kLhoist Fra…Chaux De La Tour: 270 969 t kireç271kChaux De L…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Cimalux S.A., kuzey yarımkürede 49.5°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
25/100çevresel şiddet endeksi
16.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
279 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Fransa için belirtilen kapasiteye göre 9 kireç fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 49.45301, 6.01293. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Cimalux S.A. ne tür bir tesistir?

Cimalux S.A. — kireç fabrikası, Fransa. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Cimalux S.A. için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Cimalux S.A. için 1 024 074 t kireç kapasite bildirir.

Cimalux S.A. ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 548 882 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Fransa'deki tesisler arasında #19 sırada yer alıyor.

Cimalux S.A. nerede bulunur?

Cimalux S.A., Fransa ülkesinde, yaklaşık 49.45301, 6.01293 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.