Ev / Asya / Çin / Kimya tesisleri / Chongqing (Fuling) Chemical Complex

Chongqing (Fuling) Chemical Complex

Kimya tesisi, Çin. Yaklaşık konum 29.82764, 106.97616.

Kimya tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Chongqing (Fuling) Chemical Complex — kimya tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 272 160 t kimyasal ürün. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Sinochem Chongqing Fuling Chemicals Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 125 kimya tesisi arasında 81. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 734 386 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 171 200 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %87 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

272 160t kimyasal ürün
734 386t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#767CO₂ sıralaması — Çin
2.70tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-45257058.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Chongqing (Fuling) Chemical Complex için bildirilen kapasite 272 160 t kimyasal ürün; bu değer Çin içindeki kimya tesisi medyanının altında (532 416 t kimyasal ürün). Alt sektör: kimya tesisi. Bu kimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 100–500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 734 386 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

171 200binek otomobilin bir yıllık emisyonu
98 600konutun yıllık enerji tüketimi
12 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

China: 24 681 946 t kimyasal ürün24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t kimyasal ürün7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t kimyasal ürün5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t kimyasal ürün3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t kimyasal ürün3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t kimyasal ürün3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t kimyasal ürün3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t kimyasal ürün3.1MTangshan (…

Bildirilen kapasite (t kimyasal ürün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Sinochem Chongqing Fuling Chemicals Co Ltd.

Yerel iklim

Chongqing (Fuling) Chemical Complex, kuzey yarımkürede 29.8°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
20.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
1049 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 125 kimya tesisi arasında 81. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 29.82764, 106.97616. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Chongqing (Fuling) Chemical Complex ne tür bir tesistir?

Chongqing (Fuling) Chemical Complex — kimya tesisi, Çin. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Chongqing (Fuling) Chemical Complex için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Chongqing (Fuling) Chemical Complex için 272 160 t kimyasal ürün kapasite bildirir.

Chongqing (Fuling) Chemical Complex ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 734 386 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #767 sırada yer alıyor.

Chongqing (Fuling) Chemical Complex nerede bulunur?

Chongqing (Fuling) Chemical Complex, Çin ülkesinde, yaklaşık 29.82764, 106.97616 konumunda.

Veri setinde Chongqing (Fuling) Chemical Complex tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Sinochem Chongqing Fuling Chemicals Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.