Ev / Asya / Çin / Kimya tesisleri / CHN-Yulin_methanol

CHN-Yulin_methanol

Kimya tesisi, Çin. Yaklaşık konum 38.03754, 109.55343.

Kimya tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

CHN-Yulin_methanol — kimya tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 3 119 148 t kimyasal ürün. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir. Çin için kapasite sıralamasında 125 kimya tesisi arasında 7. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 8 883 334 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 2 100 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %98 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

3 119 148t kimyasal ürün
8 883 334t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#53CO₂ sıralaması — Çin
2.85tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-33998936.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

CHN-Yulin_methanol için bildirilen kapasite 3 119 148 t kimyasal ürün; bu değer Çin içindeki kimya tesisi medyanının çok üstünde (532 416 t kimyasal ürün). Alt sektör: kimya tesisi. Bu kimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 100–500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 8 883 334 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

2 100 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
1 200 000konutun yıllık enerji tüketimi
150 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

China: 24 681 946 t kimyasal ürün24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t kimyasal ürün7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t kimyasal ürün5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t kimyasal ürün3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t kimyasal ürün3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t kimyasal ürün3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t kimyasal ürün3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t kimyasal ürün3.1MTangshan (…

Bildirilen kapasite (t kimyasal ürün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

CHN-Yulin_methanol, kuzey yarımkürede 38.0°N enleminde, soğuk yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSk) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk yarı kurak bozkır: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
31.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
718 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 125 kimya tesisi arasında 7. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 38.03754, 109.55343. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

CHN-Yulin_methanol ne tür bir tesistir?

CHN-Yulin_methanol — kimya tesisi, Çin. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

CHN-Yulin_methanol için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, CHN-Yulin_methanol için 3 119 148 t kimyasal ürün kapasite bildirir.

CHN-Yulin_methanol ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 8 883 334 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #53 sırada yer alıyor.

CHN-Yulin_methanol nerede bulunur?

CHN-Yulin_methanol, Çin ülkesinde, yaklaşık 38.03754, 109.55343 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.