Ev / Asya / Çin / Kimya tesisleri / CHN-Yinchuan_methanol

CHN-Yinchuan_methanol

Kimya tesisi, Çin. Yaklaşık konum 38.2192, 106.34127.

Kimya tesisiÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

CHN-Yinchuan_methanol — kimya tesisi, Çin. Belirtilen kapasitesi 5 381 277 t kimyasal ürün. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir. Çin için kapasite sıralamasında 125 kimya tesisi arasında 3. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 15 325 877 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 3 600 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %98 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

5 381 277t kimyasal ürün
15 325 877t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#14CO₂ sıralaması — Çin
2.85tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-33999052.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

CHN-Yinchuan_methanol için bildirilen kapasite 5 381 277 t kimyasal ürün; bu değer Çin içindeki kimya tesisi medyanının çok üstünde (532 416 t kimyasal ürün). Alt sektör: kimya tesisi. Bu kimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 100–500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 15 325 877 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

3 600 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
2 100 000konutun yıllık enerji tüketimi
260 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Çin

China: 24 681 946 t kimyasal ürün24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t kimyasal ürün7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t kimyasal ürün5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t kimyasal ürün3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t kimyasal ürün3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t kimyasal ürün3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t kimyasal ürün3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t kimyasal ürün3.1MTangshan (…

Bildirilen kapasite (t kimyasal ürün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

CHN-Yinchuan_methanol, kuzey yarımkürede 38.2°N enleminde, soğuk çöl bir iklim bölgesinde (Köppen BWk) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~26°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk çöl: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
31.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
994 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 125 kimya tesisi arasında 3. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 38.2192, 106.34127. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

CHN-Yinchuan_methanol ne tür bir tesistir?

CHN-Yinchuan_methanol — kimya tesisi, Çin. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

CHN-Yinchuan_methanol için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, CHN-Yinchuan_methanol için 5 381 277 t kimyasal ürün kapasite bildirir.

CHN-Yinchuan_methanol ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 15 325 877 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #14 sırada yer alıyor.

CHN-Yinchuan_methanol nerede bulunur?

CHN-Yinchuan_methanol, Çin ülkesinde, yaklaşık 38.2192, 106.34127 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.