Ev / Asya / Hindistan / Çimento fabrikaları / Chettinad Cement Puliyur Cement Plant

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant

Çimento fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 10.93717, 78.15215.

Çimento fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 1 700 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Chettinad Cement Corporation Pvt Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 88 çimento fabrikası arasında 60. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 629 863 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 146 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir.

1 700 000t çimento
629 863t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#191CO₂ sıralaması — Hindistan
0.37tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1896925.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant için bildirilen kapasite 1 700 000 t çimento; bu değer Hindistan içindeki çimento fabrikası medyanının altında (2 750 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 629 863 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

146 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
84 500konutun yıllık enerji tüketimi
10 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t çimento9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t çimento8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t çimento8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t çimento8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t çimento6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t çimento6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t çimento6.6MPrism John…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Chettinad Cement Corporation Pvt Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant, kuzey yarımkürede 10.9°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
6.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
175 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 88 çimento fabrikası arasında 60. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 10.93717, 78.15215. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant ne tür bir tesistir?

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant — çimento fabrikası, Hindistan. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Chettinad Cement Puliyur Cement Plant için 1 700 000 t çimento kapasite bildirir.

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 629 863 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #191 sırada yer alıyor.

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant nerede bulunur?

Chettinad Cement Puliyur Cement Plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 10.93717, 78.15215 konumunda.

Veri setinde Chettinad Cement Puliyur Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Chettinad Cement Corporation Pvt Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.