Ev / Asya / Filipinler / Çimento fabrikaları / Century Peak Pinamungajan Cement Plant

Century Peak Pinamungajan Cement Plant

Çimento fabrikası, Filipinler. Yaklaşık konum 10.24502, 123.58806.

Çimento fabrikasıFilipinlerCO₂ tahmini (modellenmiş)

Century Peak Pinamungajan Cement Plant — çimento fabrikası, Filipinler. Belirtilen kapasitesi 2 803 200 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Century Peak Cement Manufacturing Corp kayıtlıdır. Filipinler için kapasite sıralamasında 9 çimento fabrikası arasında 6. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 243 540 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 289 900 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %23 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 803 200t çimento
1 243 540t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#6CO₂ sıralaması — Filipinler
0.44tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-42547267.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Century Peak Pinamungajan Cement Plant için bildirilen kapasite 2 803 200 t çimento; bu değer Filipinler içindeki çimento fabrikası medyanının yaklaşık (3 300 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 243 540 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

289 900binek otomobilin bir yıllık emisyonu
166 900konutun yıllık enerji tüketimi
21 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Filipinler

Eagle Bulacan Cement Plant: 7 700 000 t çimento7.7MEagle Bula…Apo Cement City of Naga Cement Plant: 3 800 000 t çimento3.8MApo Cement…Republic Teresa Cement Plant: 3 500 000 t çimento3.5MRepublic T…Solid Cement Antipolo Cement Plant: 3 400 000 t çimento3.4MSolid Ceme…Holcim Philippines Bulacan Cement Plant: 3 300 000 t çimento3.3MHolcim Phi…Century Peak Pinamungajan Cement Plant: 2 803 200 t çimento2.8MCentury Pe…Holcim Philippines Lugait Cement Plant: 2 571 000 t çimento2.6MHolcim Phi…Holcim Philippines Davao Cement Plant: 2 270 000 t çimento2.3MHolcim Phi…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Century Peak Cement Manufacturing Corp.

Yerel iklim

Century Peak Pinamungajan Cement Plant, kuzey yarımkürede 10.2°N enleminde, tropikal muson bir iklim bölgesinde (Köppen Am) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~28°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal muson: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
2.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
58 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Filipinler için belirtilen kapasiteye göre 9 çimento fabrikası arasında 6. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 10.24502, 123.58806. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Century Peak Pinamungajan Cement Plant ne tür bir tesistir?

Century Peak Pinamungajan Cement Plant — çimento fabrikası, Filipinler. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Century Peak Pinamungajan Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Century Peak Pinamungajan Cement Plant için 2 803 200 t çimento kapasite bildirir.

Century Peak Pinamungajan Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 243 540 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Filipinler'deki tesisler arasında #6 sırada yer alıyor.

Century Peak Pinamungajan Cement Plant nerede bulunur?

Century Peak Pinamungajan Cement Plant, Filipinler ülkesinde, yaklaşık 10.24502, 123.58806 konumunda.

Veri setinde Century Peak Pinamungajan Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Century Peak Cement Manufacturing Corp'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.