Ev / Avrupa / Slovakya / Kireç fabrikaları / Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice

Kireç fabrikası, Slovakya. Yaklaşık konum 48.62382, 21.20705.

Kireç fabrikasıSlovakyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice — kireç fabrikası, Slovakya. Belirtilen kapasitesi 665 986 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Slovakya için kapasite sıralamasında 2 kireç fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 392 168 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 91 400 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %11 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

665 986t kireç
392 168t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#7CO₂ sıralaması — Slovakya
0.59tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467723.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice için bildirilen kapasite 665 986 t kireç; bu değer Slovakya içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (718 739 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 392 168 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

91 400binek otomobilin bir yıllık emisyonu
52 600konutun yıllık enerji tüketimi
6 500 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Slovakya

Calmit, Spol. S.R.O. -Výroba Vápna A Lom Vápenca: 771 492 t kireç771kCalmit, Sp…Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice: 665 986 t kireç666kCarmeuse S…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice, kuzey yarımkürede 48.6°N enleminde, ılık yazlı nemli karasal bir iklim bölgesinde (Köppen Dfb) yer alır.

~6°Ctipik yıllık ortalama
~19°Ctipik sıcak mevsim
Ilık yazlı nemli karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
21.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
709 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Slovakya için belirtilen kapasiteye göre 2 kireç fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 48.62382, 21.20705. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice ne tür bir tesistir?

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice — kireç fabrikası, Slovakya. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice için 665 986 t kireç kapasite bildirir.

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 392 168 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Slovakya'deki tesisler arasında #7 sırada yer alıyor.

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice nerede bulunur?

Carmeuse Slovakia, S.R.O. - Závod Vápenka Košice, Slovakya ülkesinde, yaklaşık 48.62382, 21.20705 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.