Ev / Avrupa / Macaristan / Kireç fabrikaları / Carmeuse Hungária Kft.

Carmeuse Hungária Kft.

Kireç fabrikası, Macaristan. Yaklaşık konum 45.80653, 18.40385.

Kireç fabrikasıMacaristanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Carmeuse Hungária Kft. — kireç fabrikası, Macaristan. Belirtilen kapasitesi 185 399 t kireç. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır. Macaristan için kapasite sıralamasında 2 kireç fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 107 754 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 25 100 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %12 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

185 399t kireç
107 754t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#14CO₂ sıralaması — Macaristan
0.58tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-38467590.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Carmeuse Hungária Kft. için bildirilen kapasite 185 399 t kireç; bu değer Macaristan içindeki kireç fabrikası medyanının yaklaşık (179 213 t kireç). Alt sektör: kireç fabrikası. Bu kireç fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 107 754 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

25 100binek otomobilin bir yıllık emisyonu
14 500konutun yıllık enerji tüketimi
1 800 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kireç fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Macaristan

Carmeuse Hungária Kft.: 185 399 t kireç185kCarmeuse H…Calmit Hungária Kft.: 173 027 t kireç173kCalmit Hun…

Bildirilen kapasite (t kireç). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

Carmeuse Hungária Kft., kuzey yarımkürede 45.8°N enleminde, ılıman okyanusal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfb) yer alır.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha ılıman bir atmosferik ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
29/100çevresel şiddet endeksi
21.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
331 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Macaristan için belirtilen kapasiteye göre 2 kireç fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 45.80653, 18.40385. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Carmeuse Hungária Kft. ne tür bir tesistir?

Carmeuse Hungária Kft. — kireç fabrikası, Macaristan. Kireç tesisleri kalkeri 800–900°C'de fırınlarda kalsine eder. Üretilen sönmemiş kireç nemle tepkimeye girer ve kuru tutulmalıdır.

Carmeuse Hungária Kft. için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Carmeuse Hungária Kft. için 185 399 t kireç kapasite bildirir.

Carmeuse Hungária Kft. ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 107 754 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Macaristan'deki tesisler arasında #14 sırada yer alıyor.

Carmeuse Hungária Kft. nerede bulunur?

Carmeuse Hungária Kft., Macaristan ülkesinde, yaklaşık 45.80653, 18.40385 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.