Ev / Kuzey Amerika / Kanada / Kimya tesisleri / CAN-Division No. 1_methanol

CAN-Division No. 1_methanol

Kimya tesisi, Kanada. Yaklaşık konum 49.82532, -110.78673.

Kimya tesisiKanadaCO₂ tahmini (modellenmiş)

CAN-Division No. 1_methanol — kimya tesisi, Kanada. Belirtilen kapasitesi 2 064 000 t kimyasal ürün. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir. Kanada için kapasite sıralamasında 9 kimya tesisi arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 688 860 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 160 600 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %77 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 064 000t kimyasal ürün
688 860t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#32CO₂ sıralaması — Kanada
0.33tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-33999251.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

CAN-Division No. 1_methanol için bildirilen kapasite 2 064 000 t kimyasal ürün; bu değer Kanada içindeki kimya tesisi medyanının çok üstünde (540 000 t kimyasal ürün). Alt sektör: kimya tesisi. Bu kimya tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 100–500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 688 860 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

160 600binek otomobilin bir yıllık emisyonu
92 500konutun yıllık enerji tüketimi
11 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük kimya tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Kanada

CAN-Division No. 1_methanol: 2 064 000 t kimyasal ürün2.1MCAN-Divisi…Medicine Hat Nitrogen Fertilizer Complex: 1 135 000 t kimyasal ürün1.1MMedicine H…Belle Plaine Nitrogenous Fertilizers: 700 000 t kimyasal ürün700kBelle Plai…Brandon Fertilizer Facility: 550 000 t kimyasal ürün550kBrandon Fe…Carseland Nitrogen Operation: 540 000 t kimyasal ürün540kCarseland …Joffre Fertilizers: 490 000 t kimyasal ürün490kJoffre Fer…Courtright Nitrogenous Fertilizers: 453 600 t kimyasal ürün454kCourtright…Canada: 440 676 t kimyasal ürün441kCanada

Bildirilen kapasite (t kimyasal ürün). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Yerel iklim

CAN-Division No. 1_methanol, kuzey yarımkürede 49.8°N enleminde, soğuk yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSk) yer alır.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~23°Ctipik sıcak mevsim
Soğuk yarı kurak bozkır: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
29.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
1239 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Kanada için belirtilen kapasiteye göre 9 kimya tesisi arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 49.82532, -110.78673. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

CAN-Division No. 1_methanol ne tür bir tesistir?

CAN-Division No. 1_methanol — kimya tesisi, Kanada. Kimya tesisleri çok çeşitli endüstriyel ve özel kimyasallar üretir. Reaksiyon ve ayırma işlemlerinin birçoğu hassas sıcaklık kontrolü ve sürekli ısı girdisi gerektirir.

CAN-Division No. 1_methanol için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, CAN-Division No. 1_methanol için 2 064 000 t kimyasal ürün kapasite bildirir.

CAN-Division No. 1_methanol ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 688 860 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Kanada'deki tesisler arasında #32 sırada yer alıyor.

CAN-Division No. 1_methanol nerede bulunur?

CAN-Division No. 1_methanol, Kanada ülkesinde, yaklaşık 49.82532, -110.78673 konumunda.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.