Ev / Asya / Hindistan / Çelik fabrikaları / BMM Ispat Danapur steel plant

BMM Ispat Danapur steel plant

Çelik fabrikası, Hindistan. Yaklaşık konum 15.17029, 76.37773.

Çelik fabrikasıHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

BMM Ispat Danapur steel plant — çelik fabrikası, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 1 661 005 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak BMM Ispat Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 49 çelik fabrikası arasında 17. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 2 568 807 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 598 800 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %67 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

1 661 005t çelik
2 568 807t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#47CO₂ sıralaması — Hindistan
1.55tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1566841.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

BMM Ispat Danapur steel plant için bildirilen kapasite 1 661 005 t çelik; bu değer Hindistan içindeki çelik fabrikası medyanının çok üstünde (770 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 2 568 807 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

598 800binek otomobilin bir yıllık emisyonu
344 800konutun yıllık enerji tüketimi
43 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

JSW Steel Vijayanagar steel plant: 11 899 000 t çelik11.9MJSW Steel …Tata Steel Jamshedpur steel plant: 11 000 000 t çelik11.0MTata Steel…JSW Steel Dolvi steel plant: 10 200 000 t çelik10.2MJSW Steel …ArcelorMittal Nippon Steel Hazira Plant: 9 600 000 t çelik9.6MArcelorMit…RINL Vizag Steel plant: 7 302 000 t çelik7.3MRINL Vizag…SAIL Bhilai steel plant: 6 999 000 t çelik7.0MSAIL Bhila…JSPL Angul steel plant: 6 000 000 t çelik6.0MJSPL Angul…Tata Steel Kalinganagar steel plant: 5 513 661 t çelik5.5MTata Steel…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: BMM Ispat Ltd.

Yerel iklim

BMM Ispat Danapur steel plant, kuzey yarımkürede 15.2°N enleminde, sıcak yarı kurak bozkır bir iklim bölgesinde (Köppen BSh) yer alır.

~23°Ctipik yıllık ortalama
~31°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yarı kurak bozkır: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük). Başlıca çevresel etken: toz aşındırması.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
7.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
233 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 49 çelik fabrikası arasında 17. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 15.17029, 76.37773. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

BMM Ispat Danapur steel plant ne tür bir tesistir?

BMM Ispat Danapur steel plant — çelik fabrikası, Hindistan. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

BMM Ispat Danapur steel plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, BMM Ispat Danapur steel plant için 1 661 005 t çelik kapasite bildirir.

BMM Ispat Danapur steel plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 2 568 807 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #47 sırada yer alıyor.

BMM Ispat Danapur steel plant nerede bulunur?

BMM Ispat Danapur steel plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 15.17029, 76.37773 konumunda.

Veri setinde BMM Ispat Danapur steel plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip BMM Ispat Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.