Ev / Asya / Çin / Çelik fabrikaları / Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters

Çelik fabrikası, Çin. Yaklaşık konum 31.43818, 121.43157.

Çelik fabrikasıÇinCO₂ tahmini (modellenmiş)

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters — çelik fabrikası, Çin. Belirtilen kapasitesi 19 203 279 t çelik. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Baoshan Iron & Steel Co Ltd kayıtlıdır. Çin için kapasite sıralamasında 164 çelik fabrikası arasında 2. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 23 974 641 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 5 600 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %35 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

19 203 279t çelik
23 974 641t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#6CO₂ sıralaması — Çin
1.25tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32440567.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters için bildirilen kapasite 19 203 279 t çelik; bu değer Çin içindeki çelik fabrikası medyanının çok üstünde (3 424 000 t çelik). Alt sektör: çelik fabrikası. Bu çelik fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1500°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 23 974 641 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

5 600 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
3 200 000konutun yıllık enerji tüketimi
400 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çelik fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Çin

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t çelik21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t çelik19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t çelik17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t çelik17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t çelik15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t çelik15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t çelik13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t çelik13.4MBengang St…

Bildirilen kapasite (t çelik). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Baoshan Iron & Steel Co Ltd.

Yerel iklim

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters, kuzey yarımkürede 31.4°N enleminde, nemli subtropikal bir iklim bölgesinde (Köppen Cfa) yer alır.

~18°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Nemli subtropikal: sıcak yazlar ve ılıman kışlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
23.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
36 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Çin için belirtilen kapasiteye göre 164 çelik fabrikası arasında 2. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 31.43818, 121.43157. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters ne tür bir tesistir?

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters — çelik fabrikası, Çin. Çelik üretiminde iki ana yöntem yüksek fırın–bazik oksijen fırını ve elektrik ark ocağıdır. Kaynak veri kümesi bu tesiste hangi yöntemin kullanıldığını belirtmez.

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters için 19 203 279 t çelik kapasite bildirir.

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 23 974 641 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Çin'deki tesisler arasında #6 sırada yer alıyor.

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters nerede bulunur?

Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters, Çin ülkesinde, yaklaşık 31.43818, 121.43157 konumunda.

Veri setinde Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Baoshan Iron & Steel Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.