Ev / Asya / Hindistan / Alüminyum izabe tesisleri / Angul aluminium plant

Angul aluminium plant

Alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Yaklaşık konum 20.82683, 85.15878.

Alüminyum izabe tesisiHindistanCO₂ tahmini (modellenmiş)

Angul aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Belirtilen kapasitesi 415 000 t alümina/alüminyum. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer. Kaynak veri kümesinde sahip olarak National Aluminium Co Ltd kayıtlıdır. Hindistan için kapasite sıralamasında 20 alüminyum izabe tesisi arasında 5. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 802 387 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 187 000 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %7 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

415 000t alümina/alüminyum
802 387t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#166CO₂ sıralaması — Hindistan
1.93tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-3673078.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Angul aluminium plant için bildirilen kapasite 415 000 t alümina/alüminyum; bu değer Hindistan içindeki alüminyum izabe tesisi medyanının çok üstünde (322 806 t alümina/alüminyum). Alt sektör: alüminyum izabe tesisi. Bu alüminyum izabe tesisi türü için kullanılan mühendislik referansı 600–900°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 802 387 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

187 000binek otomobilin bir yıllık emisyonu
107 700konutun yıllık enerji tüketimi
13 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük alüminyum izabe tesisleri ile kapasite karşılaştırması — Hindistan

Lanjigarh Alumina Refinery: 3 175 150 t alümina/alüminyum3.2MLanjigarh …Damanjodi Alumina Refinery: 2 068 380 t alümina/alüminyum2.1MDamanjodi …Jharsuguda aluminium plant: 1 725 000 t alümina/alüminyum1.7MJharsuguda…Muri Alumina Plant: 575 000 t alümina/alüminyum575kMuri Alumi…Angul aluminium plant: 415 000 t alümina/alüminyum415kAngul alum…Renukoot aluminium plant: 410 000 t alümina/alüminyum410kRenukoot a…Korba aluminium plant: 410 000 t alümina/alüminyum410kKorba alum…Koraput District: 360 981 t alümina/alüminyum361kKoraput Di…

Bildirilen kapasite (t alümina/alüminyum). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: National Aluminium Co Ltd. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Angul aluminium plant, kuzey yarımkürede 20.8°N enleminde, tropikal savan bir iklim bölgesinde (Köppen Aw) yer alır.

~26°Ctipik yıllık ortalama
~29°Ctipik sıcak mevsim
Tropikal savan: yıl boyunca ılık, belirgin yağışlı ve kurak mevsimlerle

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
46/100çevresel şiddet endeksi
12.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
134 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Hindistan için belirtilen kapasiteye göre 20 alüminyum izabe tesisi arasında 5. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 20.82683, 85.15878. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Angul aluminium plant ne tür bir tesistir?

Angul aluminium plant — alüminyum izabe tesisi, Hindistan. Alüminyum izabe tesisleri, alüminadan 900°C'nin üzerinde sıvı alüminyum üretmek için yüksek elektrik akımı kullanır. Sıcak metal potalardan ve döküm ekipmanından geçer.

Angul aluminium plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Angul aluminium plant için 415 000 t alümina/alüminyum kapasite bildirir.

Angul aluminium plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 802 387 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Hindistan'deki tesisler arasında #166 sırada yer alıyor.

Angul aluminium plant nerede bulunur?

Angul aluminium plant, Hindistan ülkesinde, yaklaşık 20.82683, 85.15878 konumunda.

Veri setinde Angul aluminium plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip National Aluminium Co Ltd'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.