Ev / Avrupa / İspanya / Çimento fabrikaları / Alcanar Cement Plant

Alcanar Cement Plant

Çimento fabrikası, İspanya. Yaklaşık konum 40.57683, 0.54275.

Çimento fabrikasıİspanyaCO₂ tahmini (modellenmiş)

Alcanar Cement Plant — çimento fabrikası, İspanya. Belirtilen kapasitesi 2 185 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Çimsa España Operaciones SLU kayıtlıdır. İspanya için kapasite sıralamasında 20 çimento fabrikası arasında 4. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 753 349 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 175 600 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %5 altında. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 185 000t çimento
753 349t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#19CO₂ sıralaması — İspanya
0.34tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-1896716.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Alcanar Cement Plant için bildirilen kapasite 2 185 000 t çimento; bu değer İspanya içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 187 500 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 753 349 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

175 600binek otomobilin bir yıllık emisyonu
101 100konutun yıllık enerji tüketimi
13 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — İspanya

El Alto Cement Plant: 2 900 000 t çimento2.9MEl Alto Ce…Aboño Cement Plant: 2 400 000 t çimento2.4MAboño Ceme…Villaluenga de la Sagra Cement Plant: 2 350 000 t çimento2.3MVillalueng…Alcanar Cement Plant: 2 185 000 t çimento2.2MAlcanar Ce…Sant Vicent dels Horts Cement Plant: 1 780 000 t çimento1.8MSant Vicen…Castillejo Cement Plant: 1 730 000 t çimento1.7MCastillejo…Malaga Cement Plant: 1 575 000 t çimento1.6MMalaga Cem…Alcala Cement Plant: 1 450 000 t çimento1.5MAlcala Cem…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Çimsa España Operaciones SLU. Veri kümesinde belirtilen bu sahibin tüm tesisleri →

Yerel iklim

Alcanar Cement Plant, kuzey yarımkürede 40.6°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek). Başlıca çevresel etken: deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
15.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
26 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

İspanya için belirtilen kapasiteye göre 20 çimento fabrikası arasında 4. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 40.57683, 0.54275. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Alcanar Cement Plant ne tür bir tesistir?

Alcanar Cement Plant — çimento fabrikası, İspanya. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Alcanar Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Alcanar Cement Plant için 2 185 000 t çimento kapasite bildirir.

Alcanar Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 753 349 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre İspanya'deki tesisler arasında #19 sırada yer alıyor.

Alcanar Cement Plant nerede bulunur?

Alcanar Cement Plant, İspanya ülkesinde, yaklaşık 40.57683, 0.54275 konumunda.

Veri setinde Alcanar Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Çimsa España Operaciones SLU'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.