Ev / Afrika / Tunus / Çimento fabrikaları / Ain Garci Cement Plant

Ain Garci Cement Plant

Çimento fabrikası, Tunus. Yaklaşık konum 36.77791, 10.20158.

Çimento fabrikasıTunusCO₂ tahmini (modellenmiş)

Ain Garci Cement Plant — çimento fabrikası, Tunus. Belirtilen kapasitesi 2 100 000 t çimento. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir. Kaynak veri kümesinde sahip olarak Société Des Ciments d Enfidha SA kayıtlıdır. Tunus için kapasite sıralamasında 3 çimento fabrikası arasında 1. sırada. Climate TRACE kaynağına göre yılda yaklaşık 1 207 975 t CO₂e salıyor; bu, kabaca 281 600 binek otomobilin yıllık emisyonuna denktir. Tahmini yıllık emisyonun kayıtlı kapasiteye oranı, bu veri kümesinde aynı sektör ve kapasite birimindeki kayıtların medyanının %59 üzerinde. Bu oran, fiilî üretim birimi başına emisyon değildir.

2 100 000t çimento
1 207 975t CO₂e / yıl (Climate TRACE)
#1CO₂ sıralaması — Tunus
0.58tahmini yıllık emisyon / kayıtlı kapasite

Tesis verileri: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0), id ct-32439164.

Bağlamda: bu tesis nasıl karşılaştırılır

Ain Garci Cement Plant için bildirilen kapasite 2 100 000 t çimento; bu değer Tunus içindeki çimento fabrikası medyanının çok üstünde (1 460 000 t çimento). Alt sektör: çimento fabrikası. Bu çimento fabrikası türü için kullanılan mühendislik referansı 800–1400°C'dir. Bu değer, tesiste ölçülmüş işletme sıcaklığı değildir ve kullanılan ekipmanı doğrulamaz. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Listelenen kapasite ve kapasiteye göre normalize edilmiş yıllık CO₂e karşılaştırmaları Climate TRACE endüstriyel tesis verilerini kullanır. Bunlar fiili üretim birimi başına emisyon değildir; sektör rolü mühendislik referansına dayanmaktadır.

Yıllık 1 207 975 ton CO₂e neye karşılık gelir?

Tesisin tahmini yıllık CO₂e değeri, ABD EPA referans katsayıları kullanılarak karşılaştırmalar hâlinde gösterilir. Bunlar yerel araçlara, evlere veya ağaçların tuttuğu karbona ilişkin ölçümler değildir: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

281 600binek otomobilin bir yıllık emisyonu
162 100konutun yıllık enerji tüketimi
20 000 000kent ağacının yıllık ortalama CO₂ tutumu (EPA referansı)

Eşdeğerliklerin kaynağı: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisyonların kaynağı: Climate TRACE.

En büyük çimento fabrikaları ile kapasite karşılaştırması — Tunus

Ain Garci Cement Plant: 2 100 000 t çimento2.1MAin Garci …Ain Jalulah Cement Plant: 1 460 000 t çimento1.5MAin Jalula…Bizerte Cement Plant: 1 350 000 t çimento1.4MBizerte Ce…

Bildirilen kapasite (t çimento). Kaynak: Climate TRACE v6 — tesis düzeyinde kapasite ve tahmini CO₂e emisyonları (CC BY 4.0).

Veri kümesinde belirtilen sahip

Veri kümesinde belirtilen sahip: Société Des Ciments d Enfidha SA.

Yerel iklim

Ain Garci Cement Plant, kuzey yarımkürede 36.8°N enleminde, sıcak yazlı Akdeniz bir iklim bölgesinde (Köppen Csa) yer alır.

~17°Ctipik yıllık ortalama
~27°Ctipik sıcak mevsim
Sıcak yazlı akdeniz: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

Köppen bölgesi: Köppen-Geiger dünya iklim sınıflandırması (Kottek ve ark. 2006, 0,5° ızgara).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Yerel iklim, sahadaki korumasız çeliğin, koruyucu kaplamaların ve sıcak proses ekipmanı yalıtımının bozulma hızını etkiler. Saha orta derecede korozif bir ortamda (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta). Başlıca çevresel etken: nem / yüzey ıslanması.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
16.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
52 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırma & yakındaki tesisler

Tunus için belirtilen kapasiteye göre 3 çimento fabrikası arasında 1. sırada (Climate TRACE).

Yakındaki endüstriyel tesisler

Konum

Koordinatlar 36.77791, 10.20158. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sık sorulan sorular

Ain Garci Cement Plant ne tür bir tesistir?

Ain Garci Cement Plant — çimento fabrikası, Tunus. Çimento tesisleri, kalkeri döner fırınlarda yaklaşık 1.400°C'ye kadar ısıtır. Bu, en yüksek sıcaklıklarda yürütülen endüstriyel işlemlerden biridir ve fırın boyunca sıcaklığın hassas kontrolünü gerektirir.

Ain Garci Cement Plant için hangi kapasite rapor edildi?

Açık veri kümesi, Ain Garci Cement Plant için 2 100 000 t çimento kapasite bildirir.

Ain Garci Cement Plant ne kadar CO₂ yayar?

Bu sayfa, açık veri kümesindeki yaklaşık 1 207 975 t CO₂e/yıl değerini kullanır. Tahmini CO₂ emisyonlarına göre Tunus'deki tesisler arasında #1 sırada yer alıyor.

Ain Garci Cement Plant nerede bulunur?

Ain Garci Cement Plant, Tunus ülkesinde, yaklaşık 36.77791, 10.20158 konumunda.

Veri setinde Ain Garci Cement Plant tesisinin sahibi olarak kim kayıtlı?

Kaynak veri setinde kayıtlı sahip Société Des Ciments d Enfidha SA'dir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yok. Bu sahayı mı işletiyorsunuz? Düzeltme veya kaldırma talep edin.